Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Romantický pokoj pro dívky

Romantický pokoj pro dívky

Nikola Mihalisková Ve středu 17. 11. 2021 Tipy a inspirace

Zařídit originální dívčí dětský pokoj může být pořádná výzva. Je však spousta nábytku a doplňků, které vám s tím pomohou. Problém je v tom, že dívky jsou poměrně náročné, a to i ty nejmenší. Čím více možností jim nabídnete, tím náročnější je výběr. Přinášíme vám několik tipů, se kterými se vám podaří zařídit romantický dětský pokoj, přesně podle představ vašich princezen.

 

 

Nemusí být jen růžová

Moderní dětský pokoj pro dívky nemusí být jen růžový. S děvčaty ji spojujeme nejčastěji, ale možností je mnohem víc. Když jste o růžové přesvědčeni, zkombinujte jemnou růžovou s výraznější a doplňte ji bílou. Bílá je zde jen k tomu, aby růžovou zvýraznila. Každá holka chce být princeznou. Baldachýn z jemného materiálu nad postelí a závěsy na oknech změní obyčejný dětský pokoj na ložnici pro princeznu. Princeznovské prvky povyšte na hlavní dekoraci a více dekorací v dětském pokoji nepotřebujete.

 

 

 

Není růžová jako růžová. Nemyslíme jen její odstíny. Stejná barva vyzní jinak na různých strukturách. Využijte toho. Lesklý nábytek s přírodním dřevem namořeným růžově tak, aby vynikla jeho struktura. Růžová na šifónových závěsech a růžová na měkkém huňatém koberci. Hrubá pletená deka doplněná jemnými hedvábnými polštářky. Pohrajte si s materiály. Výsledek, který vznikne vás příjemně překvapí. Princezny si zaslouží luxus. Dosáhnout ho, nemusí být až tak náročné.

 

 

 

Tapeta na zeď jako ozdoba

Jednu zeď dětského pokoje pro dívky ozdobte tapetou na zeď. V kombinaci s růžovou romanticky vynikne samolepící tapeta kreslená pampeliška. Do dětského pokoje vnese hravost, ale také harmonii a klid. Obyčejné růžové tečky jsou veselé a dívčímu dětskému pokoji dodají energii a správný šmrnc. Výběr tapety přizpůsobte celkovému charakteru pokoje a barvám, které jste se rozhodli použít. K pestřejším dětským tapetám vyberte střídmější nábytek a doplňky. Příliš mnoho barev a věcí přináší spoustu rušivých elementů, které při učení budou překážet. Dětský pokoj je náročná místnost. Spojuje prostor pro hraní, učení a spaní. A to vše do jednoho celku.

 

 

 

Nábytek, který s vaší dcerou vyroste

Pokoj zbytečně nepřeplňujte. Vyberte nábytek, který bude s vaší dcerou růst. Princezna rychle vyroste, její styl se změní. Sundat baldachýn a závěsy je jednodušší, než vyměnit zařízení celého pokoje. Základní sestavu, kterou tvoří postel, skříň a komoda, rozšiřte o další skříňky, které poskytnou potřebný úložný prostor. Jednoduché linie se kombinují mnohem snáze, než speciální dětský pokoj na míru. Když vás přece jen zláká představa vytvořit dětský pokoj přesně podle vašich představ, počítejte s tím, že jej časem rozšíříte a dopředu si raději ujasněte, jaké kousky nábytku do něj později přidáte.

 

 

 

Dětský pokoj v bílé nemusí být nudný

Bílý dětský pokoj působí čistě a s kombinací správných barev i svěže. Růžová a tyrkysová jsou barvy, kterými nic nezkazíte. Doplňků nemusí být mnoho. Plakáty do dětského pokoje jsou příjemným zpestřením. Vyberte něco pestřejšího nebo nenápadnějšího. Nechte své dítě, aby si plakát vybralo samo. Zapojte jej do zařizování. Je to jeho pokoj. Do bílého dětského pokoje můžete zavěsit všechno. Časem plakát stejně vyměníte. Nemusíte ho věšet na zeď, pokud nechcete. Postavte ho na komodu. Bude působit zcela jinak, originálně. Na stěny věší obrazy a plakáty přece každý. Plakáty s nápisem jsou také zajímavou dekorací. Mohou být také motivační.

 

 

 

Oblíbená barva? Využijte ji!

Jakou barvu má vaše dcera nejraději? Zelenou? Dobrý výběr. Zelená uklidňuje a inspiruje zároveň. Vyberte odstín, se kterým bez problémů zkombinujete i dívčí barvu. Pastelová zelená si dobře rozumí se starorůžovou. Zelené stěny s jemnými bílými geometrickými tvary, nábytek v barvě přírodního dřeva a lustr připomínající rozkvetlou pampelišku vytvoří zajímavou a originální kombinaci. V dětském pokoji kombinace maximálně tří barev neplatí! Můžete jich zde použít i víc. Barvy v dětech podpoří fantazii a kreativitu, ale pozor na to, abyste to s nimi nepřehnali. Dosáhli byste přesného opaku.

 

Černá a bílá v dětském pokoji? Proč ne

Černobílá kombinace je nesmrtelná i v případě dětských pokojů. Vytváří zajímavý kontrast, který uklidňuje. O černém nábytku ani nepřemýšlejte. V dětském pokoji se víří prach. Zejména tehdy, když je dětí v pokoji víc. Na černém podkladu je ho vidět asi nejvíc. Černou zvolte jen jako barvu doplňků. Koberec se zajímavými geometrickými tvary, černobílý plakát na zeď či koš na hračky. Stěny nenechávejte bílé. Světle šedá tyto dvě barvy pěkně zharmonizuje. Na postel dejte výrazný růžový polštářek. Nemusí být jen jeden a nemusí být jen v jednom stejném odstínu.

 

 

 

Vytvořte své dcerce romantický dětský pokoj v různých barevných kombinacích. Neomezujte se jen na růžovou. S tou se setkáte ve skoro každém dívčím dětském pokoji. Buďte originální a vymyslete jedinečnou kombinaci. Vaše dcera to jistě ocení.



Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku