Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Jak zařídit dětský pokoj moderně a prakticky?

Jak zařídit dětský pokoj moderně a prakticky?

Lucia Plasa V úterý 02. 03. 2021 Tipy a inspirace

Zařídit dětský pokoj může být někdy pořádná výzva. Ne všichni totiž žijeme v prostorných bytech nebo domech. Dětský pokoj by měl být zařízen prakticky, kreativně a také podle představ vašeho dítěte. Nejdůležitější je vytvořit útulný a také multifunkční prostor. Zvládnete to?

 

detská izba

 

Jak zařídit dětský pokoj moderně a funkčně?

V první řadě si pomyslně rozdělíme dětský pokoj na spací / oddechový prostor, na prostor pro kreativitu a rozvoj a na herní zónu. Držte se následujících bodů, díky kterým proměníte prázdné bezduché místo na kouzelnou dětský ráj ideální pro vaše ratolesti.

 

detská izba s poschodovou posteľou

 

Zdvojnásobte úložný prostor

Nezapomeňte na množství úložného prostoru. Prim v dětském pokoji tvoří úložný (odkládací prostor). Vaše děti během dětství až po období dospívání projdou mnoha změnami. Mění své oblíbené hrdiny, knižní styl, hračky, rychle rostou z oblečení a ničeho se nechtějí zbavit. Proto je nezbytné vybavit dětský pokoj množstvím úložného prostoru. Kromě polic a regálů, využijte moderní alternativy. Zkuste háčky, organizéry a bedny pro hračky, kde může dítě samo hračky odložit a uklidit. Využijte úložný prostor pod postelí nebo rovnou zakupte nábytek, který již disponuje zabudovaným úložným prostorem.

 

detská izba s úložným priestorom

 

Náš tip: Pokud vám to finance dovolují, pro menší dětské pokoje je nejideálnější nábytek na míru. Vestavěná skříň, postel a psací stůl zhotovený přesně pro rozměry dětského pokoje. Šikovný truhlář, dokáže využít opravdu každý centimetr v pokoji, což je v malém prostoru výhoda k nezaplacení.

 

odkladací priestor v detskej izbe

 

Myslete na psychomotorický vývoj / vývoj dítěte

Podstatným elementem pro každý dětský pokoj je psací stůl. Zaměstnejte malé šikovné ručky a tvůrčí dětskou mysl. Pracovní dětský prostor dokážete zařídit přesně podle potřeby dítěte. Vybrat si můžete z dřevěných psacích stolů, s výškově nastavitelných psacích stolů nebo i z nezničitelných plastových stolů. Vykouzlete kreativní místo, kde může každý malý umělec tvořit a rozvíjet se, místo kde může vystavovat svá umělecká díla a výtvory.

 

detský písací stôl, detská izba s tapetou s hviezdami

 

Náš tip: Využijte stěnu (prostor) nad stolem, kde připevníte stojany pro psací potřeby. Ušetříte prostor na psacím stole a všechny tužky, pera, fixy budou perfektně a přehledně uspořádány na dosah ruky.

 

Útulné místečko nejen pro malé všeználky

Vytvořte dětem čtecí koutek. Každé dítě potřebuje jen "své" místo, prostor na únik od všeho. Potřebuje se schovat a přemýšlet. Útulný koutek poslouží nejen ke čtení, ale i na mazlení, přemýšlení, hraní a samozřejmě i na relax.

 

dieťa číta knihu pre najmenších

 

Čas na spánek

Nábytek do dětského pokoje by měl být vyroben z kvalitních a zdraví neškodných materiálů. Samozřejmostí jsou zaoblené hrany na stolech a skříňkách.

Trendem v posledních letech je domek v dětském pokoji. Postel ve tvaru domečku zaujme a potěší každé dítě i vaše věčně nespokojené teenagery.

Rostoucí postele jsou sice finančnejšie náročnější, ale v konečném důsledku se vám to vyplatí. Místo toho, abyste kupovali pro dítě po pár letech další postel, tuto "rostoucí" postel dokážete velikostně přizpůsobit přesně pro vaše dítě.

Patrové postele jsou ideálním, praktickým řešením pokud máte menší pokoj a dvě až více dětí. V nabídkách najdete i patrovky, kde můžete využít schůdky jako úložný prostor.

 

detská poschodová posteľ

 

Rodič musí myslet na všechno. Musíte být vždy o pár kroků vpředu. Co když k vám přijde syny kamarád a bude chtít u vás přespat? Existují dětské postele, které mají k dispozici další výsuvné lůžko. Praktické a funkční řešení pro malé dětské pokoje.

 

Dětský svět barev a pohádkových bytostí

Máte doma malého průzkumníka i sladkou princeznu? Kompromis pro dětský pokoj holčičí i chlapecký je jednoznačně neutrální bílý dětský pokoj s dřevěným nábytkem v přírodních barvách. Barevnost, pestrost a originalitu jednoduchému svěžímu bílému pokoji dodají dekorace ve výrazných duhových barvách. Vždyť co je pohádkovější než dětský pokoj s barvami duhy? Praktické barevné pokojové doplňky jako girlandy, barevné svítidla, obrazy s přírodní / zvířecí tématikou, nápadité tapety s pohádkovým motivem nebo výrazný barevný koberec se postarají o pestrost a jedinečnost dětského pokoje. 

 

dievčenská detská izba s rozprávkovou tapetou s vílou  chlapčenská detská izba s tapetou s pirátskou loďou

 

Náš tip: Miluje vaše dítě disney postavičky nebo pohádkové bytosti? Vyzkoušejte tematický dětský pokoj. Ručně malované stěny s pohádkovým motivem jsou často finančně náročné a nepraktické. Dětská fantazie nezná hranice a je dost pravděpodobné, že jeden rok se vašemu malému bojovníkovi líbí Spiderman a o rok později to budou piráti. Vyzkoušejte vliesové tapety, dekorace nebo ložní prádlo s oblíbeným pohádkovým motivem. Snadno a rychle to můžete kdykoliv změnit a přizpůsobit věku dítěte.

 

obrazy do detskej izby so zvieracou tematikou  detská izba s obrazom so zvieracou tematikou

 

 

Designové vychytávky pro kouzelný dětský svět

Má i vaše dítě nekonečně mnoho energie, nápadů a fantazie?

Je všeobecně známo, že dnešní děti mají stále méně pohybu a bývají často znuděné. Pro děti je životně důležitý pohyb a prostor, kde mohou spalovat každodenní nekonečnou energii a zároveň hýbat s mozkovými buňkami. Možností jak děti povzbudit k pohybu, hrám, aktivitám, kreativnímu myšlení je několik. Pokud vám to prostor v pokoji dovoluje, existuje pár šikovných vychytávek pro dětské pokoje, které si zamiluje i váš malý "neposeda".

 

dieťa v detskej izbe cvičí

 

Elegantní houpačka v dětském pokoji

Oblíbeným trendem pro dětské pokoje je stále více populární interiérová dětská houpačka. Designový skvost, který si vaše děti jednoznačně zamilují. Pokud se vám zdá elegantní interiérová houpačka velmi "nóbl" a vůbec nezapadá do konceptu dětského pokoje, fantastickou alternativou je originální houpací síť, na níž se vyřádí všichni členové rodiny.

 

detská hojdačka v dievčenskej detskej izbe

 

Malování na zeď

Zná to každý jeden rodič. Minutka ticha, která nevěští nic dobrého. Děti milují barvy, malování, tvoření, "čarbání" po stěně a rodiče zase zbožňují pořádek v pokoji s nepopsaným nábytkem a s čistými stěnami. Řešení je jednoduché. Vytvořte v dětském pokoji kreativní stěnu. Tabulová a magnetická stěna pomůže zaměstnat vaše malé umělce na celé hodiny.

 

Gymnastika v dětském pokoji


Dopřejte vaší ratolesti dostatek pohybu i doma. Co řeknete na multifunkční sportovní hřiště přímo u vás v dětském pokoji? Jde o prostorově a finančně náročnější prvek do dětského pokoje, ale je to investice, která se vám v budoucnu vrátí v podobě sebevědomého disciplinovaného a zdravého dítěte. Prvky jako horolezecká stěna, žebřiny, lano či kruhy potěší každého sportovního nadšence.

Nejmenším pohyblivě nadaným prckům vykouzlí úsměv na tváři klasická rychlá skluzavka, která je vedena rovnou z postele.

 

dievčatko v detskej izbe

 

Pokud se opravdu snažíte vytvořit kýžený dětský pokoj vaší malé ratolesti, zkuste se zaměřit na záliby a touhy vašeho dítěte. Ať v svém pokoji najde kus sebe. Vy do dětského pokoje vložte jen tu praktickou a funkční stránku. Mějte při tom na mysli, že v jednoduchosti je krása a dítě potřebuje především prostor, milovaný dětský pokoj, kde se bude cítit svobodně, volně, pohodlně, bezpečně a samo sebou.

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku