Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Výběr obkladu do moderní kuchyně

Výběr obkladu do moderní kuchyně

Lucia Plasa V pondělí 19. 07. 2021 Tipy a inspirace

Moderní kuchyně nejsou jen o spotřebičích, vyžadují také atraktivní vzhled. Neberte kuchyni jen jako pracovní prostor, věnujte jí pozornost. Vyzdobte kuchyni a přidejte jí jistou dávku lesku, pompéznosti a luxusu. Jak na to? Podívejte se společně s námi na trendy obklady, vhodné do stylové kuchyně.

 

Dokonalá volba pro každou kuchyni

Nadčasová klasika, která se každým rokem udržuje na předních pozicích v top trendech kuchyně. Typické obdélníkové obkládačky, které můžete vidět v metrech světových metropolí se staly inspirací pro populární obklad metro. Obklad metro nabízí svěží a atraktivní vzhled nejen pro moderní kuchyně. Vybrat si můžete lesklé nebo matné provedení v bílé, černé, béžové nebo i v moderní světle růžové barvě. Vsaďte na jistotu! Nesmrtelnou kombinací je dřevěná kuchyňská linka a bílý metro obklad.

 

klasický biely obklad metro moderná kuchyňa s bielym obkladom metro

 

3 základní pravidla při výběru obkladu do kuchyně

  1. Obklad do kuchyně a na kuchyňské zástěně (prostor mezi skříňkami a kuchyňskou linkou) by měly ladit s podlahou v kuchyni.
  2. Zvolený obklad do kuchyně je třeba přizpůsobit převládajícímu stylu v kuchyni. Prostor na vaření by měl být dokonale sladěný a jednotný.
  3. Obklad plní v kuchyni dvě funkce: funkční a estetickou. Při jeho výběru se řiďte srdcem, ale i rozumem. Ať nepřevládá jen jeden aspekt. Kuchyňská zástěna je nejvytíženější prostor v kuchyni. V těsné blízkosti se vaří, myje nádobí a připravuje jídlo. Obklad by měl být proto funkční a praktický.

 

čierny metro obklad s lesklým povrchom

 

Obklad na kuchyňské zástěně by měl být snadné údržbu a ODOLNÝ vůči:

  • teplu,
  • poškrábání,
  • oděru,
  • různým chemikáliím,
  • nasáknutí.

 

moderný biely mozaikový obklad v kuchyni

 

Mozaika je trendy!

Mozaika není klasický obklad, je to umělecké dílo, které slouží jako šikovný nástroj pro oživení a zkrášlení nejen kuchyně, ale i koupelny. Mozaikou můžete obložit zrcadlo, vanu nebo i prostor nad umyvadlem. Jedinou nevýhodou mozaikového obkladu je větší množství spár a s tím spojená i náročnější údržba.

 

trendy biely mozaikový obklad v kuchyni mozaikový obklad v kuchyni

 

Navzdory této nevýhodě, můžeme říci, že u mozaiky převládají především pozitivní vlastnosti. Mezi výhody mozaikového obkladu patří pestrobarevnost, rozmanitost tvarů a barev a originální provedení. Mozaika může být keramická, skleněná, z kamene nebo z kovu, případně z nerezu. Je jen na vás, jaký vzor si do vaší kuchyně vyberete.

 

čierno biely mozaikový obklad obklad mozaika v kuchyni

 

Nadčasový velkoformátový design

Králem obkládaček je trendy velkoformátový obklad. Jeho výhodou jsou minimální spáry, elegantní originální design a možnost výběru z různých velikostí. Maličkou zanedbatelnou nevýhodou je náročnější manipulace a lepení velkorozměrových formátů obkladu, které někdy představují výzvu i pro šikovného a zručného mistra.

 

drevený obklad v kuchyni veľkoformátové obklady tmavé v kuchyni

 

Dnešní kuchyně inklinují k minimalismu a přírodním materiálům. Pro symbiózu v kuchyňském interiéru doporučujeme použít velkoformátový obklad s imitací mramoru, dřeva či kamene. Obklad s imitací dřeva nebo kamene je méně finančně náročný, praktičtější a jednodušší na údržbu. Navíc skvěle odolává páře a skvrnám!

 

moderná biela kuchyňa s veľkoformátovým zeleným obkladom Samolepiaca fototapeta do kuchyne imitácia betónu

 

Náš tip: Pro minimalizaci viditelných spár a dokonalý design využijte možnost použít stejnou barvu spárovací hmoty jakou je barva velkoformátového obdélníkového nebo čtvercového obkladu.

 

Populární keramické obklady

Klasika, která se těší velké popularitě a oblibě. Keramické obklady do kuchyně jsou ranou na jistotu. Na trhu najdete širokou škálu různých tvarů, velikostí a bohaté spektrum barev. Pokud si nevíte vybrat a toužíte po elegantní kuchyni, jednoznačně zvolte keramický obklad - imitaci mramoru. Imitován mramorový obklad a také mramorová dlažba přemění kuchyni na luxusní království, kde se ženy mění z hospodyněk na královny kuchyně. Pokud kráčíte s novými trendy, nebojte se vyzkoušet kouzlo zeleného, modrého nebo i růžového mramoru.

 

mramorový obklad v kuchyni 

 

Rada od interiérového guru: Slyšeli jste už o gresových obkladech? Nový vítr do kuchyně přivál i moderní gresové obklady do kuchyně. Gresové obklady jsou mrazuvzdorné, odolnější a pevnější než standardní keramické obklady. Využívají se nejen v interiéru, ale i v exteriéru (terasy, zahrady, obklady domu). Jejich jedinou nevýhodou je vyšší cena oproti oblíbeným keramickým obkladům, ale za to jejich dlouhá životnost a kvalita vyváží méně atraktivní cenu.

 

Venkovský nebo provensálský styl v kuchyni?

Kuchyně čerpají námět z přírody a jejího bohatství. Dřevěný, kamenný nebo cihlový obklad? Klasický oranžový nebo červený cihlový obklad dokonale zapadne do konceptu venkovského, rustikálního, industriálního a dokonce i do romantického provensálského stylu. Moderní kuchyně se pyšní univerzálností a jednoduchostí, kde vynikne šedý, bílý, béžový nebo i elegantní hnědý cihlový obklad.

 

tehlový obklad v kuchyni

 

Obáváte se údržby cihelného obkladu? Pryč se zbytečnými obavami! Interiéroví specialisté považují cihlový obklad za bez-údržbový. Cihlový obklad je efektivní a praktický. Důležité je na obklad použít impregnovaný nátěr, díky kterému na cihle neuvidíte ani jednu třísku. Obklad také nebude vsakovat mastnotu.

 

biela kuchyňa s tehlovým obkladom sivej farby tehlový obklad v kuchyni

 

Náš tip: Pokud zvolíte výrazný cihlový obklad, umístěte ho jen na jednu plochu. Obklad na více menších plochách působí chaoticky a rušivě. Naopak na jedné větší ploše působí harmonicky.

 

Nekonvenční černá barva v kuchyni

Fanoušci černé barvy v interiéru nám dají určitě za pravdu - luxus pro interiér představuje elegantní černá barva. Exkluzivní černý obklad do kuchyně perfektně zkombinujete s dřevem, s nerezovými prvky či zařízením v kuchyni. Černá vytváří tmavé plochy, proto je třeba černý obklad správně a hlavně dostatečně nasvítit umělým osvětlením.

 

moderná kuchyňa obklad čierny mramor

 

Efektivita je v kuchyni vítaná!

Potřebujete efektivní a finančně nenáročnou proměnu kuchyňského interiéru? Hledáte rychlé řešení jak změnit obyčejnou kuchyni na výjimečné místo plné lásky a harmonie? Samolepicí tapety do kuchyně jsou pro vás to pravé ořechové. Obklad do kuchyně není jediným řešením. Pokud toužíte po kuchyni bez jakékoliv škvírečkou použijte samolepící tapety.

 

samolepiaca tapeta s motívom kávy

 

Mějte na mysli, že interiér v kuchyni si každodenně musí poradit s mastnotou, výpary a nečistotou, proto použijte omyvatelné tapety do kuchyně, které mají delší životnost a jsou lehké na údržbu. Od plynového sporáku musí být tapeta vzdálena minimálně 25 cm, případně použijte za sporák sklo.

 

samolepiaca tapeta v kuchyni s motívom čokolády  samolepiaca tapeta nad kuchynskú linku - imitácia tehly

 

Samolepicí tapety do kuchyně disponují obrovskou výhodou oproti obkladům. Dokážete je kdykoliv jednoduše odlepit a vyměnit "starý" motiv za aktuální trend. Kromě imitaci přírodních prvků jako je dřevo, beton nebo cihla si můžete vybrat moderní přírodní motiv nebo motiv ovoce, nápojů či bylinek, které jsou pro kuchyň charakteristické.

 

samolepiaca tapeta s motívom žltých tulipánov  moderná samolepiaca tapeta s motívom mozaiky

 

Kuchyň je srdcem celé domácnosti. V kuchyni se tvoří, pracuje a vaří s láskou. Je to místo nabité rodinnou atmosférou, kde se dítě učí jíst, kde při romantické večeři požádáte milovanou osobu o ruku, kde se při společných obědech smějete na bláznivých příhodách. V kuchyni byste měli cítit teplo domova, proto ji vyšperkujte do posledního detailu. Využijte všechny dostupné možnosti, které trh nabízí a vytvořte si vysněné kuchyně podle vašich představ!



Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku