Vytvořte si nezapomenutelnou vánoční atmosféru s Dovido

Vytvořte si nezapomenutelnou vánoční atmosféru s Dovido

Nikola Zemková V pátek 18. 11. 2022 Novinky

 Zima je jedním z nejkrásnějších období roku. Když se podaří, celou zemi zahalí krásná bílá peřina, ze střech domů visí křišťálové rampouchy a vše kolem nás působí pěkně a čistě. Vánoční atmosféru znásobí pohádkové kouzlo zimy. Správnou vánoční náladu si můžete doma vytvořit bez ohledu na počasí. Prozradíme vám několik tipů, jak na to.

 

 

 

Zasněžené Vánoce díky obrazům

Výhled z okna na zasněžené kopce sice nemáte, ale to vůbec nevadí. Hezký obraz hory zalité sluncem vám to dokonale vynahradí. Nejlepší na tom je, že společnost vám bude dělat celoročně. Během Vánoc ozdobte obraz světýlky, girlandami nebo jinými dekoracemi a hned to bude vypadat jinak! Nemusíte vsadit na klasiku. Abstraktní obrazy mají také své kouzlo. Propojte je s tapetou s imitací dřeva, zapalte si aromatickou svíčku s vůní skořice, připravte si bylinkový čaj nebo vařené víno a ponořte se do atmosféry, na kterou jste se celý rok tak těšili.

 

 

 

Když se na klasický zimní motiv necítíte, zaměřte se na obrazy s různými odstíny modré a tyrkysové v kombinaci s bílou. Připomínají zimu, ale každý si v nich najde něco svého. Populární jsou také zvířata v zasněžené krajině. Některé působí, jako by je vystřihly přímo z pohádky.

 

 

Potěšte se jimi celoročně

Milovníci zimní turistiky si zde jistě přijdou na své. Krásná zimní krajina a zasněžené pohoří pěkně vyniknou na stěně v obýváku za sedací soupravou, v ložnici za čelem postele, či na chodbě za věšákovou stěnou. Tapety se zimním motivem dodají každé místnosti úplně jiný šmrnc. Zimní krajinu nahraďte abstraktním motivem. Hvězdná noc od Vincenta van Gogha, abstrakce akvarelových barev či tapeta s kaleidoskopovým vzorem. Zimní motiv vám v tomto případě možná nepadne ihned do oka. Jejich kouzlo a propojení se zimou odhalíte až postupně.

 

 

Tapety s imitací dřeva jsou také vhodnou dekorací. Člověk se při nich cítí příjemně jako v horách na chatě. Když toužíte po vánoční romantice, tapeta vyříznuté srdce na pařezu nebo úplněk měsíce nad horami je pro vás to pravé. Olemujte je vánoční girlandou, řetězy a světélky. Do každého rohu zavěste vánoční koule, kozačky či vánoční květiny. Vánočních dekorací, je mnoho. Třeba si s nimi jen trochu pohrát.

Bez ozdob to na Vánoce není ono

Vánoce jsou jediným obdobím v roce, kdy jemným kýčem nic nezkazíte. Bez ozdob to prostě nejsou ty pravé Vánoce. Je jen na vás, jaké vánoční ozdoby si vyberete. Někomu se líbí ozdoby z přírodních materiálů, které si dokážete vyrobit i sami, jiní sledují nejnovější trendy a Vánoce přizpůsobují jim. Trendy ozdobou jsou i letos velké vánoční květiny různých barev. Ptáčci a barevná pírka by u vás také neměla chybět. Zvolte pastelové odstíny, pudrově růžovou nebo mentolovou či elegantní klasiku v podobě bílé, stříbrné a nestárnoucí zlaté. Nové ozdoby každý rok kupovat nemusíte. Použijte to, co už doma máte a doplňte vaši sbírku něčím novým.

 

Doma má být příjemně teploučko

U zimních motivů na stěnách je důležité dotvořit atmosféru doplňky, které jim pomohou vyniknout. K zimě patří měkká teplá deka, kožešiny, praskající dřevo a oheň. Všechno, co je se zimou v kontrastu. Na sedací soupravu dejte polštářků, kolik se vejde. Kožešinové, pletené, huňaté. Zahřejí vás, jakmile se na ně podíváte. Na sedačce nesmí chybět hrubá deka, klidně s vánočním motivem. Ozdobený vánoční stromeček postavte na kožešinu. Maličkost, která nezmění jen vánoční stromek, ale také celý pokoj.

 

 

 

Ještě stále nevíte, jak na to? Představte si Vánoce, na které vzpomínáte nejraději a inspirujte se jimi. Většina z nás si Vánoce spojuje s rozbalováním dárků u prarodičů. Nakonec přijdete na to, že Vánoce nejsou o ozdobách, ale o lidech, se kterými je přežijete. Vánoční pečení a zdobení hned bude snazší.  Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku