Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Vánoční stromeček, který se vejde do každého bytu

Vánoční stromeček, který se vejde do každého bytu

Andrea Longauerova V úterý 08. 12. 2020 Tipy a inspirace

Sníte o velkém vánočním stromku, ale váš byt je příliš malý? Zavěste vánoční stromeček na stěnu. Nezabere mnoho místa a pomůže vám dotvořit tu nejkrásnější vánoční atmosféru. Prozradíme vám několik tipů na vánoční stromky, které vytvoříte z toho, co vám příroda a vaše domácnost nabízí.

 

Vánoční stromek ze suchých větviček

Spojte příjemné s užitečným, jděte se projít do lesa a posbírejte větve různé tloušťky a délky. Doma si je rozložte od nejkratšího k nejdelšímu do tvaru jehličnatého stromu. Větve spojte jutovým motouzem a ozdobte ho světýlky a vánočními ozdobami, které se vám líbí. Pokračujte v přírodním motivu, například ho ozdobte perníčky, háčkovanými ozdobami či sušeným pomerančem nebo vsaďte na kontrast a ozdobte ho vánočními koulemi, které jsou právě v módě. Je to jen na vás.

 

Vianočný stromček s konárikmi

 

Palety i na výrobu vánočního stromku

Z dřevěných palet se dá vyrobit opravdu všechno. Sezení na terasu, postel, dokonce i netradiční vánoční stromeček. Střed palety využijte jako kmen vánočního stromku. Na paletu si tužkou naznačte tvar stromečku. Může to být jednoduchý trojúhelník s rovnými stranami, ale klidně si nakreslete a následně vyřízněte stromeček pěkně tvarovaný. Nechte ho v barvě dřeva nebo jej namalujte. Nemusí být zelený. Popusťte uzdu fantazii a vytvořte si svou vlastní vánoční dekoraci v barvách, které se vám líbí.

 

Vianočný stromček z paliet dreva

 

Vánoční stromek ze šišek

Nemusí být velký. Udělejte si vánoční stromeček jako dekoraci ze šišek. V lese jich je stále dost. Jeho výrobu s vaší pomocí zvládnou i děti. Šišky ukládejte a lepte tak, abyste z nich postupně vytvořili jehlan. Na špic dejte hvězdu a vánoční stromeček je hotový. Třeba ho už jen ozdobit. Světýlka a vánoční ozdoby z nenápadně vyhlížejícího stromečku vykouzlí ten nejkrásnější vánoční stromeček. Konce stromku nastříkejte bílou nebo stříbrnou barvou a dokonalá zimní atmosféra je na světě.

 

Šiška ako materiál

 

Stromek ze zelené girlandy na stěnu

Zelenou girlandu uložte do tvaru stromečku a vytvořte ní jen jeho obrysy. Ozdobte jej světýlky a andělskými vlasy a vyrobte si jednoduchou, ale vkusnou vánoční dekoraci. S girlandou se trochu pohrajte. Spotřebujete jí mnohem více než v předchozím případě, ale výsledek bude stát za to. Vytvoříte stromeček, který trochu prostoru sice zabere, ale vůbec vám to nebude vadit. Právě naopak. "Skutečný" vánoční stromeček bude připomínat nejvíce. Girlandami vyplňte celý prostor stromku tak, aby připomínal chvojí. Ozdoby a světýlka mu dodají to, bez čeho vánoční stromeček není stromečkem. Víte, jak si ho ozdobíte?

 

Vianočný stromček z girlandy

 

Vánoční světýlka a řetězy

Ozdoby, které na vánoční stromeček rozhodně patří můžete využít i jinak. Vytvořte z nich vánoční stromeček. Uložte je ve tvaru vánočního stromku na stěnu a více ozdob nepotřebujete. Jedno nebo vícebarevný? Řetězů v různých barvách je v obchodech mnoho. Co vám k Vánocům pasuje nejvíce. Jednobarevná elegance nebo barevná hravost?

 

Vianočné svetielka

 

Vánoční stromek z celoročních fotografií

Vytvořte si vánoční stromek z toho, co jste během roku přežili. Vyberte si fotografie vzpomínek, které ve vás zanechaly největší stopy. Při jeho tvorbě si zavzpomínáte a při pohledu na něj si každý den řeknete, že rok, který se pomalu končí nakonec stál za to a za žádný jiný byste ho nevyměnili. Ozdobte ho světýlky a dalšími vánočními ozdobami. Je to vánoční stromeček. Bez ozdob to nebude ono. Tento stromeček se vám po Vánocích bude odkládat nejhůře, ale nebuďte smutní. Před vámi je rok, který napíše svůj vlastní příběh. 

 

Vánoční stromek k Vánocům neodmyslitelně patří. Při těchto vánočních stromků se na nedostatek místa vymlouvat nemůžete. Vánoce jsou blízko. Jaký vánoční stromek si vyberete?

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku