Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Budoucnost pro lidi - moderní eko styl bydlení

Budoucnost pro lidi - moderní eko styl bydlení

Lucia Plasa V pondělí 15. 02. 2021 Styly bydlení

Přírodní a moderní eco style alias eko styl


Myslíte ekologicky? Recyklujete? Máte rádi přírodu a její harmonii? Předěláváte byt a ještě nevíte v jakém stylu si ho zařídíte? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, trendy eko styl (eco style) je pro vás to pravé ořechové.

Většina lidí si velmi dobře uvědomuje, jaký má dnešní konzumní a materialistický způsob žití dopad na naši planetu. Přírodní zdroje a naše Země melou z posledního. Uvědomují si to i architekti po celém světě a při navrhování nových domů a bytů se snaží i oni myslet ekologicky. Stále častěji v interiéru využívají trendy Eco style, který ve značné míře přispívá k lepšímu životnímu prostředí, životnímu stylu a harmonickému vyrovnanému způsobu žití.

Eco style se stal populárním a rozšířeným až koncem 20. století, stejně i všechny ostatní moderní styly, takže v 21.století již není žádným nováčkem.

 

Jak v interiéru poznáte eko style?

Šetrný a moderní Eko styl představuje minimalistickou rajskou zahradu na zemi. Interiér je zařízen střídmě, ale za to funkčně, moderně a především ekologicky.

 

eko štýl v interiéri

 

Typické pro tento nezaměnitelný přírodní styl jsou neutrální zemité barvy, přírodní materiály, které se využívají i při výrobě nábytku a také při výběru dekorací do domu. Nesmíme zapomenout, že při ekologickém stylu se dbá především na šetření životního prostředí a tím i snižování spotřeby. Často se interiér eko stylu prolíná s venkovským nebo skandinávským stylem bydlení.

 

Barvy Země a přírody hrají prim v celém interiéru

Hlubokou filozofií, kterou eko styl představuje, je soulad našeho nynějšího žití / bytí spjatého s přírodou, její podstatou a její zákony. Jde o vytvoření ekologického šetrného a komfortního prostředí, kde vládne harmonie, svoboda, prostornost, spojeného s výdobytky dnešní moderní doby. Eko styl představuje harmonii v přírodě, teplo domova, naši planetu a nekonečné nebesa. Typickými barvami pro eko styl jsou univerzální neutrální zemité barvy, hnědá, béžová, bílá, krémová, šedá (i jejich různé odstíny). Nápadité vzory a výrazné křiklavé barvy do eko interiéru nepatří. Kromě klasických zemitých barev se nebojte přidat do interiéru i nadčasové přírodní barevné akcenty - barvu slunce - žlutou barvu, barvu lesa a života - zelenou barvu a nesmíme zapomenout na nebeský ráj, barvu nebes - pastelovou nebo slabě modrou barvu.

 

interiér typický pre eko štýl

 

Paletový nábytek, rustikální dřevo nebo surový beton?

Jak zařídit interiér v eko stylu?
Asymetrie, nedokonalost a přirozenost jsou v ekologickém interiéru klíčovými.

Materiály charakterizující moderní ekologický styl bydlení. Podstatou a smyslem eko stylu je především používat přírodní, recyklovatelné a znovu obnovitelné materiály. Žádná syntetika nebo chemie, za to dřevo, kov, sklo, kámen, beton, korek, přírodní textilie jako bavlna, len, vlna, papír a i kůže jsou v interiéru vítány. Nejčastěji používaný materiál při ekologickém nábytku je jednoznačně dřevo, dále ho následuje korek, ratan nebo bambus.

 

ratanový nábytok, kamenný obklad, typický interiér pre eco štýl   ratanový nábytok ladený do eko interiéru       

 

"Sto lidí, sto chutí" a platí to i při zařizování bytového interiéru. Při eco style můžete zvolit dřevěnou, korkovou nebo i kamennou dlažbu a jestli zvolíte travertin, pískovec nebo surový beton, to už je jen a jen na vašem vkusu. Nezapomínáme na dřevěný, ratanový nebo i jedinečný bambusový nábytek. Prospěšné pro přírodu jsou i solární panely, sběr dešťové vody a šetrné LED žárovky. 

 

kamenný obklad typický pre interiér v eko štýle  betónový obklad na stenu v eko interiéri  

 

Pomozte i vy naší "matce Zemi". Zařízení v interiéru typu eco vůbec nemusí být nové. Pro vytvoření krásného komfortního ekologického domova, postačí recyklovat starý funkční nábytek. Dodejte ošumělému dřevěnému nábytku nový život. Nebojte se ušpinit si trochu ruce, o to více se z renovace budete těšit. Při renovací nábytku používáme jen eco friendly barvy, nátěry, laky, oleje bez chemie, bez synteticky. V eko stylu je všechno přírodní.

 

prírodný drevený stôl do eko štýlu

 

Náš tip: Originální paletový nábytek. Populární palety a oblíbené dřevěné bedničky mají v ekologickém interiéru zelenou. Trendy paletový nábytek perfektně zapadne do eko stylu. Je funkční, nápaditý, jedinečný a samozřejmě ekologický.

 

paletový nábytok do ekologického interiéru

 

Ideální bytové dekorace, které vhodně doplní a vyzvednou celou podstatu eko stylu

Eco bytové doplňky jsou čerpány z přírodních zdrojů a z recyklovatelného materiálu, např. i recyklovaného plastu. Nesmí chybět dřevo a dekorace ze dřeva. Kamínky, sklo a zejména zeleň. Exotické rostliny, typické pokojové květiny, palmy, vinná réva, fíkus, zeleň je nepostradatelným atributem pro moderní ekologický styl.

 

kvetinové bytové doplnky typické pre eco style   kvetinové bytové dekorácie typické pre eco style

 

Nápadité bytové dekorace typické pro eko styl jsou etno doplňky, hliněná keramika a i pompézní prostorné akvária. Designová vychytávka eko stylu pro ty, kteří si to mohou i finančně i dispozičně dovolit je krb a zelená rostlinná přírodní stěna, která bude vyžadovat speciální zavlažovací a osvětlovací systémy.

 

bytové dekorácie do eko štýlu

 

Náš tip: Myslete ekologicky a zdravě. Zahrajte si na zahrádkáře a zkuste ve vaší kuchyni vytvořit malou zahrádku, kde si budete pěstovat vaše oblíbené bioprodukty / biopotraviny.

Pomozte vybudovat i pomocí eko stylu lepší budoucnost pro lidstvo, pro vás a pro vaše děti. Pokud milujete naši Zemi, naši přírodu, lesy, moře, zeleň a čerstvý vzduch, vyzkoušejte i vy sílu eko stylu ve vašich domovech.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku