Slevy až do -40% *platí do 25.9. • ⭐ (4,9/5) 1500+ Recenzí
Shabby Chic spojuje romantiku s prvky nedokonalosti

Shabby Chic spojuje romantiku s prvky nedokonalosti

Andrea Longauerova Ve středu 31. 03. 2021 Styly bydlení

Shabby Chic je ze všech stylů bydlení, které známe asi nejromantičtější. Je jemný a čistý. Představuje minulost a jemnou dávku nostalgie. Setkávají se v něm různé prvky a kombinace moderního se starožitným mu také není cizí. Shabby chic spojuje nespojitelné tak, že to působí elegantně a chic. Chcete vědět, jak na to?

 

 

Odkud pochází a komu je určen?

Shabby Chic, jako designový styl vznikl v 80. letech minulého století ve Velké Británii. S pojmenováním Shabby Chic jste se mohli poprvé setkat už v roce 1980. Doslovný překlad slova "shabby" je ošumělý. Ošumelosť se nese celým tímto stylem. Jeho hlavní představitelkou je autorka, designérka a podnikatelka Rachel Ashwell, která trendy tohoto stylu udává dodnes. Oblibují ho zejména kreativní duše s estetickým cítěním, které rády kombinují netradiční prvky

 

 

Nejen padesát odstínů bílé

Při Shabby Chic přijdete na to, že bílá není jen bílá. Je to základní barva tohoto stylu a má několik odstínů. Působí čistě a nevinně a pokoje, v nichž ji použijete zvětšete alespoň opticky. Spojte ji s pastelovou růžovou, zelenou, modrou, fialovou, smetanovou a šedou a první krok k vytvoření tohoto netradičního stylu máte za sebou. Nezapomeňte na květiny. Růže, pivoňky a hortenzie nepatří jen do vázy, ale nesmí v ní chybět.

Látka na sedací soupravě, polštáře, závěsy a tapety na zeď mohou být ozdobeny právě nimi. Květinový vzor, ​​tečky, rostlinky a ornamenty jsou doslova žádoucí. Základem jsou pastelové barvy. Žádné krvavě červené růže a na pivoňce žádný zářivý brambořík. Barvy zde působí vybledle a staře. Ošuměle. I královský vzor k Shabby Chic patří. Na první pohled přece působí královsky a nese v sobě prvky rustikálního stylu, který nás láká svou přívětivou atmosférou.

Nábytek je rozedraný a vypadá tak, že každodenní život už na něm zanechal pořádnou stopu, ale to je přesně to, co tento romantický styl charakterizuje. Z tohoto nadčasového designu, cítit lásku k detailům, ale i krásu nedokonalosti.

 

 

Doplňky, s nimiž Shabby Chic zvýrazníte

Správně zvolené doplňky dotvářejí dokonalý prostor. Působí staře a ošuměle, ale ne levně. Kvalitní materiály na polštářích a závěsech doplněné flitry a jemnou krajkou a doplňky ze dřeva a kovu s nádechem patiny jsou pro pro shabby chic nedílnou součástí. Neměly by mezi nimi chybět svícny, svíčky, porcelán s květinovými vzory, křišťálové lustry, ani romantické stínidla s krajkou.

 

 

 

Shabby Chic v ložnici

Postel s výrazným dřevěným nebo ocelovým čelem v netradičním tvaru s romantickým zdobením a baldachýnem je v ložnici nejdůležitější, ale nebude jediným prvkem, který si po vstupu do takto zařízeného pokoje všimnete. Velké zrcadlo v mohutném zdobeném rámu a skříně s rustikálním vyřezáváním vás určitě zaujmou také. K nohám postele postavte odpočinkovou lavičku nebo křeslo a vytvořte si koutek na čtení. Noční stolky nemusí být ze stejného materiálu jako skříně a postel. Co tak ratan natřený na bílo. Květinové povlečení a prošívané přehozy přes postel v jemných odstínech béžové, světle zelené, světle modré, či růžové a Shabby Chic je na světě.

 

Romantická Shabby Chic obývák

Hlavním prvkem v obýváku je pohodlná a multifunkční sedací souprava nebo ratanová sedačka s poduškami. Je jen na vás, pro který tip se rozhodnete. Při jednobarevných stěnách zvolte sedačku s jemným květinovým vzorem, při výraznějších tapetách na stěnu nechte sedačku bílou nebo zvolte jemnou pastelovou barvu. Na konferenčním stolku nebude jen váza s pivoňkami a růžemi. Musí něj vejít i časopisy, knihy a čajník z porcelánu. Obývák má působit nedbale a elegantně zároveň. Rustikální klenuté nohy a antický povrch do obývacího pokoje přinese přesně tolik netradičnosti, kolik v Shabby Chic potřebujete.

 

 

I v kuchyni najde uplatnění

Shabby Chic kuchyně jsou nejčastěji bílé. Kuchyň působí, jako kdybyste ji dědily z generace na generaci. Je to místo, kde trávíte nejvíce času a je centrem rodinného dění. Měla by z ní vycházet radost a energie. O dokonalosti a čistých tvarech se tu rozhodně mluvit nedá, ale je to jen na vás. Dejte do ní to, co se vám líbí. Poslouchejte své instinkty. Určitě vás povedou správně, ale nezapomínejte, že kuchyň má být romantická a chic. Do její zařizování zapojte veškerou svou ženskost a citlivost. Kuchyně má vyvolat nostalgii a nemá působit kýčovitě. Kuchyňské lince a stolu s židlemi nesmí chybět škrábance, odřeniny a oloupané rohy. Neošetřené dřevo je nedokonalé, ale přesně takto to má být. Stoly a židle svým tvarem připomínají rustikální styl a mají povrch s úpravou "popraskaného laku". Jednotlivé doplňky nemusí perfektně ladit. Právě naopak. Dejte jim punc originality a odlište se něčím, co si nikdo jiný nedovolí.

 

 

Chcete zařídit byt ve stylu Shabby Chic, ale nenašli jste zařízení a doplňky, které se vám líbí? Vytvořte si je sami. Obyčejné věci proměňte na originální dekorace, za které by se ani Rachel Ashwell nemusela stydět.

 

 

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku