Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Jak vybrat správný rozměr obrazu na stěnu

Jak vybrat správný rozměr obrazu na stěnu

Andrea Longauerova V pátek 06. 11. 2020 Obrazy

Motiv je důležitý. Obraz se vám musí líbit. O tom není pochyb. Správný obraz pokoj zútulní a změní jeho celkový vzhled. Většinou jej věšíme na největší stěnu v pokoji, abychom jím vyplnili prázdný prostor. Nevěšte obrazy jen tak od oka. Nemuselo by to dopadnout dobře. Prozradíme vám, čeho se při věšení obrazů držet, aby vám pokoj opravdu příjemně oživili.

 

Obraz abstraktný les

 

Nejlepší místo na zavěšení obrazů

Jedním z nejoblíbenějších míst na věšení obrazů je prostor nad sedací soupravou v obývacím pokoji a postelí v ložnici. Stěna je z části zakrytá, ale stále je na ní dost místa na to, abyste ji něčím pěkným ozdobili. Na velké stěně malý obraz nevynikne. Vypadá to zvláštně. Tak nedokončeně. Koláž několika malých obrázků ve stejném stylu tento nepoměr vyřeší. Třeba se s nimi jen trochu pohrát a obrázky na zeď důkladně rozmístit. Obraz by měl nad sedačkou zabírat ⅔ z její šířky. Stejný prostor bude v tomto případě zabírat i koláž z více obrázků.

 

Obraz nádherná slnečnica

 

Špatně zvolený rozměr obrazu může působit rušivě a pokazit celkový dojem. Obraz je často jen doplňkem, po kterém se porozhlédnete, až když je celý prostor zařízený a hledáte jen jakousi třešničku na dortu. Milovníci umění mají často opačný problém. Obraz už mají a zařízení místnosti přizpůsobují motivu, velikosti a barvám obrazu. I proto je jejich správné umístění tak důležité.

Bez metru se při věšení obrazů neobejdete. Když chcete obraz zavěsit nad komodu, sedačku nebo jinou část nábytku, stěnu proměřte od místa, kde nábytek končí až po strop. Měřte jen volné místo, na které chcete obraz zavěsit. Obrazy zavěšené nad nábytek ho nemají přesahovat. Právě naopak. Mají být menší než 75% šířky nábytku. Když jste se rozhodli obraz zavěsit nad krb, vyberte přesně takový rozměr obrazu, jako je otvor na krbu a zavěste ho v jedné rovině.

 

5-dielny obraz nad oblakmi

 

Věšení obrazů na stěnu v číslech


Když chcete obraz pověsit na prázdnou stěnu, vyberte si rozměr, který vyplní ⅜ z celé šířky stěny. Držte se vzorce: šířka stěny v centimetrech x 0,37. Na stěně široké 500 cm nejlépe vynikne obraz široký 185 cm (500 x 0,37 = 185). Obraz si můžete dát vyrobit na míru nebo si vybrat z již vyrobených obrazů. Rozměr obrazu najdete při jeho popisu. Jeden motiv může být vyroben ve více rozměrech a je jen na vás, který si vyberete.

Rozměry obrazů se udávají v centimetrech. Nejčastěji se setkáváme s těmito rozměry:

  • 60 x 40 cm
  • 90 x 60 cm
  • 120 x 80 cm

 

Obraz africké ženy

 

Velké oblibě se momentálně těší 5-dílní obrazy. Můžete si je vybrat v těchto provedeních:

  • 100 x 50 cm
  • 200 x 100 cm

 

5-dielny obraz príroda v letnom období

Při rozměřování 5-dílného obrazu počítejte i s volným prostorem mezi jednotlivými částmi.

Motiv obrazu se musí líbit především vám. Pohled na něj by měl ve vás vzbuzovat příjemné pocity. Budete ho mít na očích denně. Nevěšte jej na přímé sluneční světlo a do blízkosti centrálního topení, aby ho nepoškodily. Dobře se o své obrazy starejte, aby vám radost dělaly co nejdéle.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku