Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Poradíme vám, jak pověsit obraz na stěnu bez vrtání

Poradíme vám, jak pověsit obraz na stěnu bez vrtání

Andrea Longauerova V pátek 16. 10. 2020 Obrazy

Vymalováno! Celý byt voní čistotou. Už jen pověsit obrazy. Všechny hřebíky jste před malováním vybrali a díry vyplnili sádrou. O vrtání a hřebících nechcete už ani slyšet, ale o své oblíbené obrazy přijít nechcete. Na prázdné stěny se přece dívat nebudete. Musíte je na stěnu zavěsit jinak. Prozradíme vám několik tipů, se kterými obraz na stěnu zavěsíte i bez vrtání.

 

Obraz romantické fialové kvety

 

Vím přesně, kde který obraz pověsím

Než se do věšení obrazů pustíte si pořádně promyslete, kde který obraz zavěsíte. Dejte je do výšky očí, abyste při dívání na ně nemuseli příliš naklánět. Umístěte je tak, aby v prostoru vynikly. Nevěšte je na přímé sluneční světlo nebo k radiátorům, mohlo by je to zdeformovat. Poproste někoho, aby vám obraz na stěně přidržel a vy se z větší vzdálenosti přesvědčte, jestli to vypadá přesně tak, jak si představujete. Je to v pořádku? Tak pojďme na to!

 

1. Oboustranná lepicí páska jako pomocník č.1


Nejjednodušší cestou, jak nahradit vrtání, hřebíky a kladivo je použití oboustranné lepicí pásky. Množství pásky přizpůsobte velikosti obrazu. Na malý obraz jí spotřebujete méně. Odstřihněte pás oboustranné lepicí pásky do každého rohu a na každou stranu obrazu, abyste měli jistotu, že obraz na stěně vydrží. Nekupujte nejlevnější pásku, kterou na trhu najdete. Fotografie z dovolené na stěně možná udrží, ale obraz je těžší.

Tento způsob zavěšení obrazu na stěnu bez vrtání a hřebíků je sice jednoduchý, ale má jednu velkou nevýhodu. Je více než pravděpodobné, že když obraz ze stěny sundáte, na oboustranné lepicí pásce zůstanou pozůstatky barvy, omítky nebo tapety. Pohled na stěnu vás pak velmi nepotěší.

 

2. Zavěste obraz na tekutý hřebík

Pro zavěšení obrazů použijte tekuté hřebíky (montážní lepidlo). Poraďte se s odborníkem, které lepidlo je na věšení obrazů nejvhodnější. Nanáší se v pruzích nebo bodech na povrch, který chcete nalepit. S tekutým hřebem obraz zavěsíte i na ne zcela rovný povrch. Lepidlo si svou cestu najde a ke stěně pěkně přilne. Množství lepidla přizpůsobte velikosti obrazu. Na malé obrázky postačí menší tečky, větším obrazem dopřejte lepidla víc. Aplikujte ho i na všechny čtyři rohy obrazu. Jsou tam spoje. Přilepte ho tak, aby od stěny nevyčníval. Po zatvrdnutí lepidla se obraz na stěně nepohne. Při odstraňování obrazu ze stěny vzniká stejný problém, jako v případě oboustranné lepicí pásky. Obraz na stěnu věšíte na delší období a sundáte ho, až když se rozhodnete pokoj opět přemalovat.

 

Obraz kúzelná farebná abstrakcia

 

3. Provázek nebo hrubší silon. Co si vyberete?

Máte obrazy v jednom stylu a nejlépe vyniknou, když visí jeden pod druhým. Na jeden hřebík jste požehnání dostali. Skvělé! Více na jejich zavěšení nepotřebujete. Přeměřte si, v jaké výši budou obrazy viset. První zavěsíte na hřebík. Při dalších si odstřihněte provázek, který můžete použít i jako dekoraci nebo hrubší silon. Změřte si dvojnásobnou délku a nechte si nějakou vůli na uzlík. Provázek přeložte na polovinu, konce srovnejte a protáhněte dírku na zavěšení na zadní straně obrazu. Udělejte smyčku a provaz opatrně utáhněte. Udělejte pevný uzel a obraz zavěste na jediný hřebík, který na zavěšení použijete. Čím delší provázek odstřihnete, tím níže obraz zavěsíte. Provázek pro lepší stabilitu přelepte washi páskou, kterou nalepíte pod obraz visací výše. Nebude od stěny odcházet.

 

4. Zavěste jej na mini háček

Bez kladiva se zde nepohnete. Do stěny je musíte přibít a tomu jste se chtěli celou dobu vyhnout. Už žádné vrtání a žádný hřebík. V tom máte jasno. Mini háčky jsou vyrobeny tak, aby stěně ublížili stěně co nejméně. Do stěny neuděláte jednu velkou díru, se kterou odpadne i kus omítky, v horším případě i cihly. Háčky mají 2 nebo 3 tenké hroty, které do zdi nabijete velmi snadno. Obraz s mini háčkem zavěsíte bez vrtání, bez hmoždinky, bez rizika a bez zničení. Nosnost háčku je cca 14 kg, což je uvedeno i na obalu.

 

5-dielny obraz abstraktná kresba tvarov

5. Nejoblíbenější způsob věšení obrazů pomocí hřebíku

Vrtání nevyžaduje a do zdi ho dostanete rychle a snadno. Hřebík. Stěnu a obraz pořádně přeměřte, abyste obraz pověsili přesně na střed. Můžete použít i vodováhu! Když se vám to i přesto nepodaří, obraz se bude hroutit na jednu stranu a to nebude vypadat dobře. Hřebík snadno vytáhnete a rychle ho přebijete na jiné místo, ale dírka po něm zůstane. Na malý obrázek stačí malý hřebíček. S jejich velikostí to nepřehánějte, aby hřebík zbytečně nevykoukal. Čím méně ho vidět, tím lépe.

 

6. Obraz věšet na stěnu nepotřebujete

Při minimalistickém a industriálním stylu bydlení postačí, když obraz položíte na komodu, stolek nebo na polici a o stěnu ho jen opřete. Když máte obraz větších rozměrů, položte ho na zem. Celou místnost to ozvláštní a při utírání prachu si ho jednoduše posunete.

 

Obraz maľovanie podľa čísiel s nápisom HOME  Obraz maľovanie podľa čísiel letné kvety

 

Možností, jak se vrtání při věšení obrazů vyhnout je několik. Znáte způsob, se kterým zavěsíme obrazy na stěnu ještě jednodušší? Prozraďte nám ho v komentáři.

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku