Pospěšte si!🎅🎄Objednávky do 17.12. půlnoci garantujeme DORUČENÍ DO VÁNOC • Platí při výběru produktů SKLADEM.✨
Jak zařídit interiér, který pohladí na duši?

Jak zařídit interiér, který pohladí na duši?

Andrea Longauerova V pátek 25. 02. 2022 Tipy a inspirace

Doma se všichni chceme cítit dobře. Interiér si zařiďte tak, abyste se v něm cítili příjemně. Přinášíme vám několik tipů na zařízení interiéru, který pohladí na duši. Inspirujte se a přizpůsobte si je tak, jak se vám líbí.

 

Barva ovlivní celý váš den

Začněte s výběrem správných barev. Barva na zeď neovlivňuje jen prostor, ve kterém ji použijete. Dokáže ovlivnit i to, jak se cítíte. Seznamte se s barvami a jejich účinky, se kterými se v interiérech setkáváme nejčastěji.

 • Červená je symbolem energie a vášně. Nepatří do pokojů, ve kterých má zavládnout harmonie a klid. Povzbuzuje chuť k jídlu. Dobře si rozmyslete, jestli její přítomnost v kuchyni v tomto případě stojí za to.
 • Růžová je romantická barva. Ve světlejších odstínech ji klidně použijte v ložnici. Když se chcete vyhnout nedorozuměním, její výběr prokonzultujte s partnerem. Růžová by se vaší polovičce nemusela líbit.
 • Oranžovou dejte do pokoje, ve kterém bude dost světla. Navozuje pocit stability a tepla a podporuje trávení.
 • Zelená je barvou přírody. Uklidňuje a vzbuzuje pocit bezpečí. Použijte ji v obývacím pokoji nebo v ložnici, nepřehánějte to s ní. Pokud použijete až příliš zelené, bude to mít negativní dopad.
 • U modré se vám bude dobře meditovat. Ochraňuje a podporuje myšlení. Hodí se do ložnice, pracovny a koupelny. Spojte ji s teplými barvami, aby nepůsobila chladně.

 

 

 

 • Žlutá je zdrojem energie. Do ložnice ji nedávejte. Nedovolí vám usnout.
 • Fialová odbourává stres. V ložnici a koupelně se při ní příjemně zrelaxujete.
 • Purpurová podporuje plodnost. V ložnici ji doporučujeme použít prostřednictvím doplňků. Je totiž dost výrazná.
 • Hnědá ve všech svých odstínech působí bezpečně a stabilně. Obývací pokoj příjemně zútulní.
 • Pokud toužíte po černé barvě, spojte ji s bílou a získáte zajímavou kombinaci plnou energie.
 • Bílá je stará dobrá klasika, kterou můžete bez problémů použít v každém pokoji. Je symbolem čistoty, ale působí dost sterilně. Když se pro ni rozhodnete, pohrajte si s výběrem doplňků, abyste pokoj zútulnili.

 

 

 

Kuchyně neslouží jen k vaření

Nejvíce společně strávených chvil s rodinou prožíváme v kuchyni. Jídlo spojuje. Zejména dobrý nedělní oběd. Při něm se rodiny setkávají nejčastěji. Moderní kuchyně nemají jen dobře vypadat. Musí být v první řadě funkční. Vaření a pečení vyžaduje spoustu kuchyňských potřeb, které by měly být po ruce. Kuchyně je srdcem domova. Vychází z ní tak zvláštní teplo. Jsou styly, které tuto energii znásobují. Například provensálský a rustikální. Spojte tyto styly s moderními prvky a vytvořte osvěžující kontrast. Více stylů nespojujte. Harmonie, kterou toužíte vytvořit se rychle vytratí. Podvědomě budete cítit, že to není ono a v kuchyni se nakonec nebudete cítit příjemně.

 

 

 

Wellness pro každý den

Koupelna nemusí být založena jen na kachličkách a sanitě. Koupelnový nábytek je doplněk, který může z obyčejné koupelny vytvořit okouzlující místo. Imitace dřeva, stálezelené rostliny, barevné doplňky a ručníky z koupelny vyčarují oázu klidu a koupelna se stane vaším oblíbeným místem k relaxaci. Při horké koupeli se solí do koupele nebo pár kapkami esenciálního oleje si vytvoříte domácí wellness. Klidně si zapalte svíčku a nalijte si sklenku vína. Najděte si chvíli jen pro sebe a dopřejte si odpočinek, který si po únavném dni či celém týdnu zasloužíte. Koupelna není určena pouze pro základní hygienu, kterou ráno a večer absolvujete již automaticky. Vytěžte z ní vše, co nabízí.

 

 

 

Obývací pokoj, ve kterém se budete cítit dobře

Obývací pokoj patří k nejoblíbenějším částem domu. Přijímáte v něm návštěvy a trávíte zde nejvíc volného času. Jakou barvou se v něm obklopit už víte. Nábytek si vybírejte podle toho, do jakého stylu ji chcete směřovat. Na nový nábytek se zaměřte, když chcete obývací pokoj zařídit moderně. Když toužíte po teple domova a útulnosti, dejte druhou šanci nábytku, který už máte doma. Vylepšete si ho. Změňte mu barvu, úchyty, doplňte kování. Vytvořte si originální kousky s vaším rukopisem. Ruční práce zanechává stopu, kterou v prostoru cítit. Příjemně hřeje.

 

 

 

Obrazy na zeď patří mezi dekorace, které pomohou vytvořit tu pravou harmonickou atmosféru. Vyberte si méně výrazný obraz, abyste v prostoru dotvořili soulad. Při pohledu na obraz by měl ve vaší duši zavládnout klid. Obrazy přírody, květin nebo jemné zátiší jsou zajímavé motivy, které nepůsobí prvoplánově. Věříme, že nakonec budete na obrazy dívat častěji než na televizní obrazovku. V ní tolik klidu, kolik obrazy do obýváku nabízejí, nenajdete.

 

Přesně takové, jaké potřebujete

Jsou chvíle, kdy v obývacím pokoji potřebujete hodně světla, ale také takové, kde hodně světla v prostoru vadí. Kvalitní lustr do obývacího pokoje vám dokáže nabídnout přesně takové osvětlení, jaké potřebujete. Nemusíte se omezovat jen na světlo a tmu. Intenzitu a barvu světla si můžete nastavit. Osvětlení dnes nabízí široké možnosti, dokonce se dokáže přizpůsobit i vám.

 

 

 

Ložnici nepodceňujte

Na spánek byste si měli vyhradit 8 hodin denně. Potřebujete nabrat spoustu energie, abyste druhý den ráno byli fyzicky a psychicky fit. Ložnice není skladištěm, do kterého uložíte vše, co momentálně nepotřebujete. Je to váš pokoj, ve kterém prožíváte všechny své radosti a smutky. Dopřejte jí volnost a před spaním ji pořádně vyvětrejte. Příjemnou oddechovou atmosféru vám pomohou navodit, například tapety na zeď. Nalepte je za čelo postele. Mandaly, Buddha, Strom života, feng shui či andělé. Motivy, které jsou pro ložnici přímo stvořené. Před spaním si zapalte svíčku a pusťte si příjemnou relaxační hudbu. Urychlíte tím usínání.

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku