Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Jak zařídit obývák v paneláku

Jak zařídit obývák v paneláku

Lea Medveďová V pátek 26. 06. 2020 Tipy a inspirace

Obývací pokoj, jak jistě víte je nejdůležitější místností vašeho domova. Vítáte v ní návštěvu, díváte se na fotbal nebo telenovely, trávíte svůj volný čas spolu s rodinou, když ven není zrovna nejlepší počasí. Je tedy centrem domova a proto si zaslouží, abyste jí věnovali dostatek času a dali si záležet na její zařízení. Zařízení obývacího pokoje hovoří nejen o vašem vkusu, ale samozřejmě i o vás samých. Jak ji tedy zařídit, abyste v ní cítili příjemně? Vše se dočtete v našem článku, ve kterém bude dostatek rad, kterými se můžete inspirovat.

 

Ručne maľovaný obraz jesene

 

Zkuste si představit situaci, kdy si do vašeho nového bytu zavoláte návštěvu, vše je čisté, voňavé a na stole nechybí kytice krásných čerstvých květů. Vše je v naprostém dokonalém souladu, ale na tvářích vašich blízkých vidíte, že se i tak necítí příjemně. Příčinou může být nesprávné zařízení interiér, či depresivní barvy. Pojďme se tedy podívat, jak správně zařídit obývák, ze které už nebudete chtít odejít!

 

Začněte od úplných základů

Největším problémem při zařizování panelákového obýváku pravděpodobně bude jeho prostor. Buď je příliš malý nebo je součástí pokojových přechodů. Předtím, než si půjdete do obchodních domů vybírat nábytek velmi dobře zvažte, jaké podlahy a stěny chcete v obýváku mít. Je to dobrý základ od kterého se budete moci odrazit.

 

Obraz moderná abstrakcia

 

Podlahy s motivem dřeva jsou stále trendy a hodí se jako do venkovského stylu, tak i do toho moderního. Nic však nepokazíte ani parketami. A co stěny? Samozřejmě bílá barva je barvou klasiky, ale může se stát, že se budete cítit jako někde v nemocnici, proto vám doporučujeme zvolit přírodnější barvy. Pokud toužíte po něčem jiném, klidně se můžete poohlédnout po nějaké pěkné tapetě. Ty ne jednou dodávají stěnám, jakési nové kouzlo.

 

Fototapeta Púpavový les

 

Nelítejte v oblacích

Možná jste si vysnili pěkný a velký obývák s krbem a nádherným velkým gaučem jako z časopisu. Avšak v paneláku na něco takového není prostor. Netruchlete! I z malého prostoru se dá vyčarovat pěkné a jedinečné místo, které například můžete docílit pomocí pěkného dekopanelu

 

Dekopanel ruské kolo

 

Kombinujte!

Látka se dřevem, kámen a dřevo či matné a lesklé materiály. Kombinací je opravdu mnoho, a je jen na vás vybrat si tu správnou. Pamatujte, že nic však netřeba přehánět. Pokud byste však nábytek ladily v jedné barvě působilo by to příliš obyčejně. Proto do zařizování přineste více kreativity!

 

Stěžejní bod

Konečně máme stěny a podlahu a nyní přichází na řadu další důležitý krok, umístění najmasívnejšieho nábytku, a tím je gauč. Zabere totiž mnoho místa, a proto je dobré jeho polohu určit s rozumem. Pokud máte menší prostor určitě umístěte gauč pod okna, protože ty stěny bývají většinou těžko vybavitelné a gauč vám je dokonale zakryje.

 

Obraz farby mesta

 

Co by ještě v obýváku nemělo chybět?

Jak jsme již zmínili nejhlavnějším prvkem je gauč, co však další nábytek? Určitě by neměl chybět konferenční stolek, který nám slouží k odkládání časopisů, ovladačů nebo šálků s kávou. Další neodmyslitelnou součástí obýváku je obývací stěna, kterou si třeba vybrat jen podle vlastního vkusu, a zejména je nutné ji vhodně barevně sladit se zbytkem interiéru.

 

Obraz zelené oko

 

Nenechte se ničím omezovat

Pokud si myslíte, že nábytek musí být vždy umístěn přímo na stěně, mýlíte se. Pohovku doporučujeme trošku odsunout od stěny. V tomto případě postačí jen pár centimetrů, aby místnost začala znovu dýchat. Nábytek máte uložený, ale stěny se vám zdají stále prázdné? Zavěste na zeď dekorační hodiny.

 

Dekoračné hodiny červený mramor

 

Světlo jako důležitý prvek

Správné osvětlení je velmi důležité pro navození té správné atmosféry. Kromě denního světla, jehož by tam mělo být dostatek nemůže chybět ani mix světel, jako jsou stropní stmívače, stolní lampy či klasické lustry do obývacího pokoje.

 

Zvolte si ohnisko!

Ohniště je místo, které je dominantní. Má to být prostor v obývacím pokoji, který si všimnete jako první. Ve většině případů je to televizor, a to není příliš správně. V panelákových bytech může upoutat pozornost, například krásně zarámovaný obraz nebo nálepka na zeď s pěkným citátem. V tomto případě je vše lepším ohništěm, než samotný televizor či pastelová sedačka.

 

Obraz s rámom nádherný lev  Dekoračné nálepky na stenu rodina

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku