Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Malý obývák? Poradíme vám jak jej zařídit!

Malý obývák? Poradíme vám jak jej zařídit!

Nikola Mihalisková V pátek 03. 04. 2020 Tipy a inspirace

Hledáte řešení jak opticky zvětšit váš malý jednopokojový byt? Nebo se vám zdá prostor v dvoupokojovém bytě příliš malý? Nechte se inspirovat nápady od nás! Vyplňte potenciál malého obýváku pomocí tipů, které vám dnes prozradíme.

Nejjednodušším řešením jak zařídit malý obývák je dopřát interiéru jemné, pastelové barvy. Tímto způsobem se místnost promění na prostornější a budete se v ní cítit příjemně. Výsledek můžete docílit například prostřednictvím fototapet do obývacího pokoje. Prohlédněte si inspirace, dříve než začnete!

 

Fototapeta fialová inšpirácia

 

Vytvořte prostor v obývacím pokoji pomocí zrcadel

Ano, je to sice nejstarší trik v historii, ale skutečně funguje! Pomocí zrcadel vytvoříte iluzi zvětšeného prostoru, stačí do místnosti přidat zrcadla. Nejlepší bude fungovat over-sized zrcadlo, kterým pokryjete celou stěnu. Zrcadlo totiž odráží světlo prostoru a všech dekorací. Stačí když zvolíte světlé barvy doplňků a nábytku. Můžete také použít tapetu se zrcadlovým odrazem. Vybrali jsme pro vás fototapetu města v modré barvě, protože právě ta je barvou roku 2020.

 

Fototapeta XXL New York v modrom prevedení

 

Zařiďte si své centrum dění

Základem je uvolnit celý podlahový prostor a vytvořit tak centrum zábavy, které zabere minimum místa. To znamená, že televizor namontovaný na stěně je nejlepší volbou při malém bytě. Připevněte MDF panel na stěnu a následně umístěte televizor, poličku namontujte pod zařízení. Poličky jsou velmi praktické, nezabírají mnoho místa a lze na ně umístit dekorace, květiny nebo knížky. Pod samotné poličky můžete umístit ještě další police, případně taburetky.

 

Fototapeta XXL s motívom času

 

Zaměřte pozornost na něco úplně jiného

Když si už nevíte dát rady, vytvořte iluzi mysli. Umístěte do malé obýváku obrovskou lampu, poutavé umělecké dílo, obraz nebo křeslo, případně polštáře čalouněné nádhernou textilií. Zbytek místnosti ponechte poměrně neuspořádaný. Pozornost upoutáte dokonce i tehdy, když se rozhodne pro tapetu s rostlinným motivem.

 

Obraz abstraktný červený les

 

Co s nepříjemnými architektonickými nedostatky?

Chybí vám v obýváku prostor kvůli nepříjemnému architektonickému uspořádání? Největším problémem jsou v tomto případě okna, ty totiž zabírají prostor, který by se dal využít například na umístění nábytku. Udělejte z toho svou výhodu! Do malého obývacího prostoru umístěte malou pohovku, která nezabírá podlahový prostor. Nebo udělejte něco zcela odlišné. Využijte malý prostor naplno! Umístěte větší, objemnější kusy nábytku do prostoru, ty přemohou malý interiér, který by zůstal i tak malý, ale v tomto případě bude plně využit. 

 

Fototapeta štýlové drevo  Fototapeta čierne a biele kvetinové pozadie

 

Spojte obývák s kuchyní

Malý obývák zařídíte šikovně, pokud spojíte právě obývací místnost s kuchyní, případně alespoň s jídelnou. Přidejte do místnosti zrcadla nebo okna a podlahu s reflexním povrchem, čímž přinesete do prostoru světlo, jasno a hlavně místnost opticky zvětšíte! Ušetřit prostor se dá i prostřednictvím multifunkční pohovky, která má úložný prostor.

 

Obraz červené kvety

 

Umístěte dekorace vertikálně

Další způsob je přemýšlet o obýváku jako o salonku. Dekorační prvky a tapety umístěte od samého stropu až po podlahu, vertikálně. Zvolte bílý nábytek, který snadno zkombinujete s dřevem a tapetou v modré barvě, můžete ji situovat pouze v jedné části, například za televizorem. Geometrické vzory na okně odrážejí světlo a zvětšují prostor. Pokud je pro vás tapeta odvážným krokem, doplňte stěnu výrazným obrazem.

 

 

Obraz s cigarou

 

Dejte přednost tradičnímu dřevu

Zamyslete se nad dalšími alternativami, které by vám pomohli zařídit malý obývák. Vytvořte si prostor, ve kterém se budete cítit příjemně. Místo, kde si můžete odpočinout nebo přečíst dobrou knížku bez mohutného nábytku a zařízení. Vyměňte čalouněnou sedací soupravu za dřevěnou sedačku nebo křeslo, které můžete doplnit polštáři. Namísto masivních polic dosaďte do prostoru tenké příčky, ve tvaru žebříku. Můžete tam uložit dekorace, květiny nebo z nich udělat nádhernou dřevěnou knihovnu.

 

Obraz maľovanie podľa čísiel divoká pláž  Obraz sukulent v keramike

 

Vyberte si pohovku ve tvaru L

Nejlépe optimalizujete prostor, pokud si pořídíte sedačku ve tvaru L. Vytvoříte tak útulný koutek a otevřete celý prostor. Stěny ponechte v bílé barvě, tmavý nábytek vyměňte za světlý!

 

Fototapeta jesenná krajina

 

Máme pro vás ještě další šikovné tipy, jak zařídit malý byt. Ideální jsou poměrně stylové proutěné koše, které můžete umístit na zeď. Koše visí na ozdobných háčcích, můžete tam uskladnit hračky, knihy a další drobnosti. Další možností je namontovat úložné jednotky v světlé barvě na samý vrch stěny. Můžete využít například nástěnné kuchyňské skříňky.

 

Věříme, že jste dostatečně inspirováni a nebudete se obávat malých prostorů, protože i ty mohou vypadat perfektně a navíc útulně!

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku