Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Máte doma jídelnu? Poradíme vám jak ji zařídit!

Máte doma jídelnu? Poradíme vám jak ji zařídit!

Nikola Mihalisková V pátek 26. 06. 2020 Tipy a inspirace

Tentokrát vám přinášíme nápady, kterými vytvoříte prostor na stolování ve velkém stylu! Vyberte si ty nejnovější trendové barvy, případně dejte přednost moderním efektem. Rozšiřte své obzory pomocí těchto skvělých nápadů.

 

Jídelna jako součást vašich životů

Než přejdeme k samotným inspiracím je třeba promyslet si, jako jídelnu vnímáte a využíváte. Pokud je jídelna nezbytnou součástí vašich životů, doporučujeme zvolit jasné, pastelové barvy. Jelikož předpokládáme, že servírujete rodinné jídla nebo hostíte návštěvu. V tomto případě je jídelna a společné sezení jakási tradice, jasné barvy tedy zaručí, že se budete cítit s vašimi blízkými v prostoru příjemně. Pokud využíváte jídelnu spíše sporadicky, mohli byste zvolit dramatičtější přístup, to znamená, že k dané barvě dodáte "wow" efekt. Takové jídelny jsou většinou umístěny v otevřeném prostoru, často jsou součástí obývacího pokoje.

Obraz nádherný vodopád

 

Koberec v jídelně? Proč ne!

Možná si říkáte, že koberec do jídelny nepatří. Ale ve skutečnosti je velmi moderním doplňkem, který rozjasní váš interiér. Pokud se bojíte, že by na koberci zůstaly zbytky jídla, máme pro vás další alternativu. Pokud nenajdete koberec ve správné barvě nebo se bojíte nečistot, můžete si koberec jednoduše namalovat! Na dřevěné podlahové desky namalujte koberec speciální podlahovou barvou. Doporučujeme malbu koberce nejdříve naplánovat, je nutné změřit prostor a vytvořit návrh. Nanášejte tolik vrstev, kolik potřebujete. Ovšem dejte pozor na to, aby toho nebylo příliš, protože by se barva mohla seškrábat.

 

Fototapeta drevená dúha  Kovový obraz alkoholické osvieženie

 

Jídelna v ombre stylu

Ombre styl je stále více populární. Proč ho nevyužít i při zařizování jídelny? Ombre efekt můžete využít při malování nebo si jednoduše pořiďte tapetu s těmito prvky. Pokud se rozhodnete pro složitější cestu, nejprve se musíte rozhodnout, kde bude docházet k rozdělování barev. Následně natřete horní část stěny, aby spodní část nebyla pokapaná od barvy. Pokud chcete, aby vaše barevné rozdělení bylo vodorovné, použijte maskovací pásky. Nakonec válečkem naneste tenkou dělicí čáru, k vytvoření sloučených barev.

 

Fototapeta ružový pixel

 

Rozdělte stěny na dvě půlky!

Namalujte stěnu dvěma rozdílnými barvami. Ve spodní části zvolte tmavší odstíny, protože ty mohou skvěle zakrýt opotřebenou místnost. Vrchní polovinu můžete nechat i v bílé barvě. Pokud chcete přinést do jídelny radost, nebojte se použít pastelové barvy.

 

Jídelna v tmavé barvě

Dramatické tmavé stěny se stávají stále více populárnější. Tmavé barvy totiž dodávají prostoru sílu a charakter. Jídelna v černé barvě napomáhá vytvořit dramatickou atmosféru. Pokud máte v jídelně poličky, nebojte se stejného odstínu, ten bude totiž udržovat vytoužený vzhled. Aby místnost nevypadala pochmurné, zvolte podlahu v světlejším odstínu a bílé doplňky. Jídelna bude vypadat monochromaticky. Pokud máte malou jídelna, dopřejte interiéru více kvalitního světla, aby prostor nepůsobil smutně.

 

Fototapeta harmonické usporiadanie  Fototapeta predátor

 

Rekultivujte všechny stěny uklidňujícími odstíny

V důsledku moderní doby jste se určitě vzdali myšlenky, vymalovat všechny stěny stejnou barvou. V případě, že zvolíte sytou barvu, která není příliš výrazná, vytvoříte nádhernou jídelnu. Zelený odstín je ideálním příkladem. Zelená barva vytvoří jemný a svěží interiér, a také přinese do jídelny uvolňující atmosféru.

 

Fototapeta zelené fľaše

 

Klasická bílá stěna jídelny

Bílá stěna jídelny, nemusí být na škodu! Klasická barva v kombinaci se zemitými tóny nábytku a doplňků vytvoří příjemnou rustikální jídelna, kterou budete milovat!

 

Dekopanel čerstvé ovocie

 

Obrazy do jídelny

"Rozbijte" barvy jídelny prostřednictvím nádherných obrazů. Pokud si nejste jisti barvou vaší stěny, použijte obrazy nebo nádherné bytové dekorace, například hodiny. Šedá stěna je dobrým příkladem, jak oživit interiér černobílými obrazy s rámem.

 

Obraz s rámom svieži citrónový drink  Dekoračné hodiny fialový mramor

 

Dodejte jídelně charakter!

Prostoru můžete dodat osobnost prostřednictvím jídelních židlí, které se budou vyjímat pastelovými barvami. Nahraďte staré židle novými. Jednoduše nastříkejte nábytkovou barvu, například šedou. Následně namalujte nožky židlí pastelovými barvami. Jídelna bude vypadat hravě! Pro efektivnější výsledek můžete namalovat nožičky každé židle jinou barvou. Pokud chcete ještě veselejší interiér, přidejte barevné podsedáky či čalounění.

 

Obraz s nápisom  Obraz španielsky býk

 

Tvůrčí jídelna

I jídelna může být zároveň tvůrčím prostorem. Pokud je vaše jídelna spíše neformálním prostorem, můžete si směle pořídit tabuli na stěnu. Prostor bude mnohem zajímavější. Vždyť koho by nepotěšil milý odkaz hned po probuzení? Také můžete tabuli využít i na nákupní seznamy.

 

Obraz do kuchyne

 

Věříme, že jsme vás dostatečně inspirovali. Nyní už můžete zařídit jídelnu, ve které se budete cítit příjemně. Vždyť nejen kvalitní jídlo, ale i nádherná atmosféra zvyšuje kvalitu stolování.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku