Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Oblíbená interiérová dekorace Buddha

Oblíbená interiérová dekorace Buddha

Lucia Plasa V úterý 16. 11. 2021 Tipy a inspirace

„Nevěřte mým slovům, jen proto, že je řekl Buddha, ale dobře je prozkoumejte. Buďte sami sobě světlem.Buddha

Buddha, v překladu probuzený nebo osvícený, je symbolem moudrosti, harmonie a věčného klidu. Zároveň je Buddha stále více oblíbenou dekorací, která je známá po celém světě. Zlaté sošky Buddhy, obraz meditujícího Buddhy nebo vyřezávaný Buddha do dřeva. Který Buddha je vašemu srdci nejbližší? Veselý usměvavý "břicháč" nebo klidný, meditující muž? Co vyjadřuje meditující, ležící nebo smějící se Buddha? Kam tento symbol klidu umístit, abyste nechali v interiéru proudit pozitivně čchi?

 

Buddha

 

Buddha a jeho význam

Potřebujete do domu navrátit klid a rovnováhu? Buddha je k tomu jako stvořený. Je to jedinečná dekorace, která symbolizuje věčný klid, pozitivitu a harmonii. Dekorace ve stylu Buddhy, znázorňují skutečného zakladatele buddhismu - Siddhartha Gautama Buddha. Buddha může zdobit každý interiér, ať už vyznáváte buddhismus nebo ne.

 

sošky Budhu

 

Věděli jste, že lotos a Buddha jsou klíčovými symboly v buddhismu? Lotos v buddhismu představuje symbol osvícení a symbol čisté mysli. Říká se, že když se narodil Siddhártha Gautama Buddha, zakladatel buddhismu, pod jeho prvními sedmi kroky rozkvetly růžové lotosové květy.

 

Obecně soška nebo zobrazený Buddha na obraze ztělesňuje vyrovnanost, přirozený klid, soucit a nekonečný blahobyt. Avšak hlubší a konkrétní význam udávají gesta, pozice rukou a poloha, v jaké je Buddha zobrazen.

 

Ležící Buddha symbolizuje vstup Buddhy do absolutního klidu a osvobození od světa, do stavu Nirvány. Ležící Buddha symbolizuje i dlouhověkost a věřte nebo ne, pomáhá nám i v období, kdy procházíme obrovskými životními změnami.

 

obraz Buddha

 

Smějící se Buddha je vynikající volbou. Šťastný a vysmátý Buddha symbolizuje zdraví a bohatství. Podle Feng Shui, je-li Buddha umístěn v jihovýchodním rohu, přitahuje bohatství, úspěch a hojnost. Ve východním přitahuje bohatství a zdraví a v severním zejména úspěch v kariéře.

 

smejúci sa Budha

 

Meditující Buddha přináší domov klid a harmonii. Buddha sedící v lotosovém sedu s rukama volně položenýma v klíně, kde dlaně směřují vzhůru, symbolizuje moudrost, stabilitu, koncentraci a absolutní rovnováhu.

 

samolepiaca tapeta Budha

 

Sedící Buddha s levou rukou umístěnou v klíně, kde dlaň směřuje vzhůru a s pravou rukou položenou na stehně, kde prsty naznačují propojení se Zemí, znázorňuje osvícení a dotek Země. Soška nám má připomenout, že chceme-li dosáhnout osvícení, je nesmírně důležité nejprve splnit všechny naše "pozemské" povinnosti.

 

obraz Budha

 

Nejznámější podoba Buddhy je Buddha sedící v lotosovém sedu s levou rukou položenou v klíně, s dlaní nahoru a pravou rukou mírně pokrčenou v lokti, s nataženými prsty směřujícími nahoru a s dlaní otočenou dopředu. V této poloze symbolizuje odvahu, nebojácnost a ochranné úmysly. Traduje se, že Buddha dokázal jen tímto jedním gestem zastavit rozzuřeného slona, ​​který na něj zaútočil.

 

Budha

 

Pravidla při tvoření meditační zóny:

  • Buddha a oltář by měl být otočen směrem na východ.
  • Nejideálnější je meditující Buddha - s modlícíma se rukama nebo s rukama položenýma v klíně.
  • K oltáři, kde je Buddha umístěn, nesmí směřovat žádné nohy.
  • Nic v blízkosti sošky by nemělo být vyšší než ona sama, ani skříň ani komoda. Zároveň by měla být umístěna alespoň do výše vašeho zorného pole.
  • Tvář Buddhy by měla směřovat směrem do místnosti, ne ven z ní (výjimkou je jen vchod).
  • Buddhu nikdy neumisťujte přímo na zem!

 

meditujúci Buddha

 

Efektivní místo pro meditační koutek představuje také zahrada. Socha Buddhy zde skvěle vynikne a rozzáří tradiční „zelenou zahrádku“. Dbejte však na to, aby ani zde nebyl Buddha položen na zemi. Vytvořte mu své vlastní místo – oltář, kde si zapálíte vonné svíčky nebo jej položte na nahromaděné kameny. Místo, kde umístíte sochu, musí být vyvýšeno.

 

meditačná zóna so soškou Buddhu

 

Obrazy Feng Shui s motivem Buddhy

Znáte obrazy s Feng Shui tématikou? Blahodárný Zen motiv, čarokrásný strom života, magická Mandala a zlatý Buddha patří k nejznámějším moderním motivům, které v interiéru provázejí staročínské umění Feng Shui. Buddha a umění Feng Shui jdou spolu ruku v ruce. Vhodně umístěný Buddha v interiéru dokáže přilákat pozitivní čchi.

 

obraz Budha

 

Potřebujete pozitivní energii, štěstí, hojnost, zdraví nebo úspěch? V takovém případě budete potřebovat obraz, kde je zobrazen zlatý smějící se Buddha. Naopak, pokud toužíte po vyrovnanosti a koncentraci, čestné místo ve vaší pracovně by měl zaujmout meditující Buddha.

 

obraz Buddha

 

Umístění Buddhy podle Feng Shui

Buddha rozzáří každou místnost, avšak do jedné má vstup zakázán. Víte do které? Chcete-li, aby byla vaše ložnice zařízena podle Feng Shui, Buddha v ložnici představuje tabu. V ložnici má sice kralovat klidná a uvolněná atmosféra, která přispívá ke kvalitnímu spánku, ale kromě klidu, byste zde měli cítit také energii lásky, vášeň a touhu. To vše je v rozporu s podstatou meditace, klidu a harmonie, které Buddha symbolizuje. Další nevhodné umístění kromě ložnice je koupelna a kuchyně. Naopak nejideálnější místo je pracovna, obývací pokoj a předsíň.

 

obraz Buddha

 

Rada od Feng Shui odborníků: Chcete-li načerpat dobrou energii ještě před odchodem do práce, v předsíni umístěte Buddhu směrem dovnitř. Pokud se bojíte negativní energie, Feng Shui radí umístit Buddhu tak, aby vítal vaše hosty a zabránil negativnímu čchi vejít spolu s nimi do domu. V pracovně si můžete vyzdobit pracovní stůl soškou Buddhy, která vám přinese koncentraci a rovnováhu.

 

obraz Buddha

 

Ať už si interiér vyzdobíte Buddha soškou nebo využijete atraktivní obraz Buddhy, je to jen na vás. Se symbolem Buddhy do bydlení přinesete zasloužený klid, dobré vibrace a vytvoříte vlastní místo s „duchovní“ atmosférou, díky které si můžete každý den vychutnávat útulný a harmonický domov.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku