Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Zařiďte si kancelář podle Feng Shui

Zařiďte si kancelář podle Feng Shui

Andrea Longauerova V pátek 23. 07. 2021 Tipy a inspirace

Více než 6 000 let staré čínské umění Feng Shui, vítr a voda, využívá proudění a směrování zemských a atmosférických sil ve prospěch člověka a snaží se do života přinést rovnováhu a harmonii. Uplatnit ho můžete také v pracovní sféře. Špatné uspořádání kanceláře může mít na svědomí až třetinu problémů, se kterými se v práci setkáváte. Využití proudění energie čchi ve svůj prospěch i v pracovní době. Prozradíme vám, jak na to!

 

 

V čem spočívá Feng Shui?

Základem Feng Shui je přirozené proudění energie v přírodě. Stačí nechat energii čchi v kanceláři volně proudit. Negativní energii eliminuje a motivaci a inspiraci podpoří. Feng Shui vychází z energií 5 elementů - dřeva, ohně, země, kovu a vody. Reaguje i na změnu ročních období a pozitivně ovlivňuje jednotlivé etapy lidského života. 

 

 

Umístění kanceláře a světové strany


Majitel firmy a vedení by mělo mít kancelář co nejdále od vchodu do budovy. Jejich pracovní náplní není řešit žabomyší války, které zaměstnanci mezi sebou vedou na chodbách a v kuchyňce. Potřebují se soustředit na důležitější věci a nemají být zbytečně rušeni.

Kanceláří umístěnou na jižní straně budovy podpoříte myšlení a kreativitu. Nejlépe se v ní bude dařit zaměstnancům obchodu a marketingu. Finančnímu oddělení nechte místo na západní straně. Severozápad je určen manažerům a zaměstnancům ve vedoucích pozicích. Dovolte jim plně projevit jejich vůdčí a organizační schopnosti.

 

 

Kancelář podle vašich představ!

Kancelář si upravte tak, abyste v ní cítili uvolněně a příjemně. Vycházejte ze svých pocitů. Upravujte si ji postupně. Vy v ní pracujete. Vaše spokojenost je nejdůležitější. Jen spokojený zaměstnanec přináší dobré výsledky. Zařízení kanceláře a doplňky ovlivňují produktivitu zaměstnanců. Když se necítí dobře, odrazí se to zejména na jejich pracovních výsledcích. Posaďte se a pořádně si kancelář prohlédněte. Odstraňte z ní vše, co vás v kanceláři ruší. Budete překvapeni, kolik nepotřebných věcí v ní skladujete. Do kanceláře nepatří žádné okrasné sloupy a předělovací stěny. Překážejí v úspěšné práci. Energie čchi na proudění potřebuje prostor. Dopřejte jí ho.

 

 

Pracovní stůl jako dominantní prvek

V kanceláři je nejdůležitější pracovní stůl. Trávíte při něm nejvíce svého pracovního času a děláte rozhodnutí, které ovlivňují váš pracovní výkon a výsledky. Stůl má být vyroben ze dřeva. Dřevo je přírodní prvek a podle Feng Shui vytváří přirozenou energii a podporuje kreativní myšlení a dává prostor vizionářství. Vyberte si masivní stůl s velkou pracovní plochou. Dodá vám pocit svobody, přinese nové nápady a budete za ním lépe plnit své pracovní úkoly. Velký pracovní stůl působí autoritativně a dodá vám potřebné sebevědomí. Dřevo zkombinujte s ostatními prvky Feng Shui (dřevo, voda, oheň, země, kov). Na skříňku položte kámen jako dekoraci, nebo na stěnu zavěste například obraz.

 

 

Náš tip: Pracovní stůl ve tvaru "L" Feng Shui v kanceláři nedoporučuje.

 

Mezi dveře a okno pracovní stůl nedávejte. Je tam přirozený tok proudění energie, který vytváří energetický průvan a to způsobuje zbytečný stres a tlak. Umístěte ho co nejdále od dveří tak, abyste měli dobrý výhled na celou kancelář. Nechte si při něm dostatek volného místa, abyste za ním necítili stísněně. Zády směřujte ke stěně. Získáte jistotu, že vás od zad nic nepřekvapí. Žádné police nad hlavou nepotřebujete. Důležitý je prostor. Zbytečně se jimi neutláčajte. V stole a kancelářském nábytku je místa na šanony a dokumenty dost.

Na stole nechte jen to, co při práci opravdu potřebujete. Kopy papírů na stole vás připraví o energii a budou brzdit v rozhodování. Kromě toho, peníze nebudou mít kde přistát. Udělejte jim místo. Počítač postavte do jihovýchodního rohu pracovního stolu. Energii a klid do pracovního shonu vnesou i zelené pokojové rostliny.

 

Mnoho světla za každých okolností

Nezapomeňte na dobré osvětlení! Na stůl nechte proudit co nejvíce přirozeného světla, nejlépe z levé strany. Nemělo by být příliš ostré, ale zase ani velmi jasné. Když máte pěkný výhled z okna, využijte to. Při pohledu z okna načerpáte nové síly a možná vás napadne i něco převratné. Když vás pohled z okna rozptyluje, zatáhněte žaluzie tak, aby vám světlo nechybělo. V zimě se bez umělého osvětlení neobejdete. Využijte více druhů osvětlení a zkombinujte více barev světla. Dennímu světlu se tak přiblížíte nejlepší a oči budou trpět mnohem méně.

 

 

Správně zvolené barvy pozitivně ovlivní váš život

Barvy vás také mohou podnítit k vyšším pracovním výkonům. Žlutá a hnědá zvyšují aktivitu, modrá a zelená podporují fantazii a tvořivost a díky červené a oranžové budete produktivnější a zvládnete i práci pod tlakem. S červenou a oranžovou opatrně. Když to s nimi přeženete, budou působit rušivě a v práci vám velmi nepomohou. Použijte je jen na doplňcích. Mohou být součástí abstraktního obrazu nebo jej využijte na kancelářských doplňcích. Stojan na pera, podložka pod myš, či koš na odpadky. Tmavému kancelářskému nábytku se raději vyhněte. Přirozený tok přírodních energií podporují zejména světlé barvy a pozitivní energii a hravost probudí barevnější prostředí. Tmavé prostředí vzbuzuje nedůvěru a pocit, že něco skrýváte. Utlumuje a snižuje aktivitu.

 

 

Pár Feng Shui rad na závěr

  • Dřevo v jihovýchodní části kanceláře je symbolem hojnosti a prosperity, ve východní části podporuje zdraví.
  • Voda představuje peníze a tok vody finanční tok. Najděte si v kanceláři místo pro akvárium nebo fontánku. Když to není možné, dejte na stěnu tapetu nebo obraz s motivem vody a nechte k sobě peníze volně proudit.
  • Prvkem země může být například krystal. Rozptyluje světlo a podporuje proudění energie čchi.
  • Umístěte do kanceláře předměty, které jsou pro vás symbolem bohatství a hojnosti. Pohled na ně vás podpoří v práci. Chcete se k nim přece dopracovat co nejdříve!

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku