Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
10 inspirací, jak zařídit malou ložnici

10 inspirací, jak zařídit malou ložnici

Nikola Mihalisková Ve čtvrtek 30. 04. 2020 Tipy a inspirace

Proměňte stísněnou ložnici na jedinečný interiér s praktickými úložnými prostory. Pokud vás znepokojují malé ložnice, inspirujte se našimi nápady. Protože i v té nejmenší místnosti se můžete cítit pohodlně a příjemně. Podívejme se společně na nápady, kterými můžete stylově zařídit malou ložnici.

 

1. Šatní skříň s posuvnými dveřmi

Nemáte možnost přestěhovat ložnici do větší místnosti? Potrpíte si na pravidelné nákupy oblečení, které nemáte kde odložit? Vyzkoušejte skříň s posuvnými dveřmi. Nejlépe uděláte, když si pořídíte vysokou skříň se zásuvkami, přičemž se na jedné straně bude nacházet kolejnička s posuvnými dveřmi a na druhé straně bude skříň disponovat odnímatelnými policemi.

 

Obraz moderná abstrakcia

 

2. Vyměňte postel za rozkládací pohovku

Zařídit ložnici v interiéru ve tvaru čtverce není snadnou záležitostí! Proto je vhodnou alternativou nahradit samotnou postel za rozkládací pohovku. Pokud chcete něco modernější, zaměňte rozkládací pohovku za nástěnnou postel. Nástěnné postele mají kvalitní matrace, které je logicky možné sklopit. Existují matrace, které vypadají jako šatník nebo skříň, tím nejenže ušetří podlahovou plochu, ale také vytvoří příjemné prostředí. V případě, že máte dostatečně vysokou ložnici můžete vytvořit praktické mezipatro se zabudovanou částí na spaní.

 

Dekopanel farebná obloha

 

3. Skladujte na vysokých místech

Klíčem ke kompaktní ložnici je také vytvoření přiměřeného úložiště na dekorace a jiné drobnosti, které potřebují svůj prostor. Pokud je to možné, doporučujeme umístit plovoucí police nad postel, případně dekorace umístěte na výčnělky ze stěny, bude to působit nanejvýš stylově!

 

Obraz s rámom Eiffelova veža

 

4. Vytvořte tematickou ložnici

Další způsob jak zařídit malou ložnici, je přidat prostoru motiv. Tímto způsobem bude místnost působit větší. K bílým stěnám přidejte doplňky s motivem, například dekorace s květinami či listy. Stěna nemusí být jen v bílé barvě! Můžete zvolit jemnou tapetu s květinkami a následně ji kombinovat s dřevěnou podlahou.

 

Fototapeta modrá ruža

 

5. Zkopírujte motiv

Milujete dekorační prvky ve tvaru srdce? Tento tip je pro vás jako ušitý! Vyberte si jeden motiv, například srdce a následně jej použijte ve dvou nebo třech formách, jako obraz, doplňky či bytový textil. Stejně můžete duplikovat i samotný vzor. Skvělou volbou jsou tečky a jiné geometrické tvary. Fantasticky vypadá i černobílá kombinace vzorů, vždyť posuďte sami!

 

Obraz kolekcia lásky

 

6. Zvolte bílou fototapetu

Namalujte stěny bíle, případně zvolte bílou tapetu, pomocí které opticky zvětšíte místnost. Zkrášlete ložnici odvážnými růžovými či červenými barvami, které budou skvěle ladit se zbytkem místnosti. Vytvořte tak centrum pozornosti bytovými dekoracemi, přehozem, polštáři či obrazem. Skvělý efekt vytvoříte tak, že uspořádáte doplňky, lampy nebo další dekorace či nábytek symetricky.

 

Obraz pamätné kvety

 

7. Vsaďte na béžovou barvu

Malé ložnice jednoznačně potřebují jemné, béžové stěny! Dopřejte prostoru fototapetu v krémové barvě. Postel s čalouněním a saténový přehoz vytvoří neobyčejnou místnost. Držte se odstínů béžové. Neváhejte však přidat teplejší tóny, pomocí žlutých doplňků se vyhnete pocitu chladu.

 

Fototapeta v béžovej farbe

 

8. Uvažujte ve velkém

Zbožňujete nádherné výtisky a textury? Nevyhýbejte se svým oblíbeným vzorem iv případě, že máte malou ložnici. Využijte textury a vzory a vytvořte silný design. Zkrášlete ložnici výtisky za pomoci fototapety, například květinovými tapetami na dřevěném podkladu.

 

Fototapeta záhrada vo vintage štýle

 

9. Zvažte minimalismus

Uvažujete nad minimalismem, ale nevíte jak ho dosáhnout? Zvolte světlou paletu odstínů, vsaďte na neutrální barvy a výsledek je téměř na dosah! Neutrální barvy dodají malé ložnici potřebné množství tepla a minimální dekorace zajistí, že celková pozornost bude cílená na centrum ložnice, na postel. Symetrické uspořádání nábytku znásobí výsledný efekt. V tomto případě můžete využít duplikaci barev, přidá to prostoru atmosféru a energii.

 

Fototapeta betónová stena

 

10. Dejte přednost multifunkčnímu nábytku


Domácnosti mají problém s malým prostorem v ložnici. Proto je nezbytné myslet prakticky a zvážit všechny dostupné varianty. Může mít ložnice šatník mimo pokoje? Může! Avšak mnohem lepší možností je investovat do postele, která má zabudované úložné prostory.

 

Věříme, že jsme vás dostatečně inspirovali. Nyní už víte, jakým způsobem zařídit malou ložnici. Možností je nespočet. Díky důmyslnému nábytku se i z malého prostoru může stát multifunkční a energický interiér. V případě, že vás článek zaujal, přečtěte si jak zařídit malý obývák zde.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku