Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Inspirace, jak zařídit studentský pokoj pro chlapce

Inspirace, jak zařídit studentský pokoj pro chlapce

Nikola Mihalisková Ve čtvrtek 23. 04. 2020 Tipy a inspirace

Vytvořit ten správný prostor pro dospívající chlapce není snadná záležitost. Vy jako rodiče chcete dopřát svému dítěti pokoj pro rozvíjení tvůrčí činnosti, ale musíte dbát i na praktické stránky studentského pokoje, například jak a kde vytvořit studijní koutek, jako nejideálnější namalovat pokoj, případně jakou fototapetu zvolit. Nedovolte, aby se váš syn cítil nepříjemně kvůli tapetě, kterou má v pokoji od dětských dob! Vytvořte inspirativní studijní prostor, ale také prostor kde si může váš nejmilejší odpočinout. Máme pro vás několik nápadů, jak zařídit ložnici vašeho dospívajícího syna!

 

Praktický studentský pokoj

Studentský pokoj musí mít zejména praktické využití! Pokud se váš syn potřebuje připravovat do školy nebo na zkoušky, měl by být pokoj co největší. Pak můžete jednoduše využít plochu k umístění velkého stolu. Nezapomeňte na poličky, na které si může vaše dítě uskladnit studijní materiály. Studentský pokoj není jen praktickou záležitostí, je to také soukromá pevnost, která vaše dítě chrání před vnějším světem. Je to místnost, ve které se váš syn setkává se svými přáteli a komunikuje se svými sourozenci. V případě, že máte malý byt a více dětí a chcete vytvořit nádherný studentský pokoj pro dva, můžete využít praktický paraván, kterým oddělíte prostor a dopřejete dětem soukromí. Nejčastěji se využívají bytové dekorace s vyobrazením map, street art umění, vědeckých vzorců nebo fotbalových hráčů či míčů pro milovníky fotbalu. Studentský pokoj by měl vyjadřovat osobnost vašich dětí. Chlapci vyjadřují svůj postoj umisťováním plakátů či obrazů, předváděním sbírek na poličkách nebo výběrem oblíbených barev či nápadné, často tematické přikrývky.

 

Paraván orientálne cesty v odtieni hnedej farby  Paraván okno do mesta Paríž

 

Vypořádejte se s měnícím se vkusem

Při výběru té správné barvy studentského pokoje, byste měli dbát na měnící se vkus mladistvého. Myslete na to, že s přibývajícím věkem se bude měnit i samotný vkus, proto byste se měli zaměřit na barvu stěny, kterou bude možné velmi snadno ladit s bytovými doplňky, abyste nemuseli malovat, případně měnit tapetu každých pár let. Základ úspěchu spočívá v tom, že teenagera necháte podílet se na tvorbě jeho "nové" pokoje!

 

Vyzkoušejte hořčicovou barvu

Tradiční barvou pro chlapce je modrá barva, která je i barvou roku 2020. Otevřete svou mysl a zapomeňte na tradiční šedo-modré kombinace. Zkuste zkombinovat šedou barvu se žlutými doplňky! Šedá tapeta je ideální, můžete také využít imitaci dřeva s nádechem skandinávského stylu nebo chevron vzor, ať už na stěně nebo na koberci.

 

Fototapeta plná energie  Fototapeta zamotané príbehy

 

Myslete na další možnosti sezení ve studentském pokoji

Studentský pokoj by měl obsahovat nejen komfortní židli ale i pár sedacích vaků. Důvod je jednoduchý, váš syn má řadu přátel a není nic příjemnější než promluvit se s nimi v soukromí. Zapomeňte na obývací pokoj, vytvořte útočiště pro dospívajícího chlapce. Odsuňte postel na opačnou stranu, pořiďte v pokoji prostor, kde se vejde koberec a pohodlné sedací vaky. Vyšperkujte místnost tapetou fotbalového hráče, kupte herní konzoli a vytvořte tak příjemné prostředí!

 

Fototapeta rozhodujúce riešenie

 

Nezapomeňte na pruhy!

Pokud toužíte po uvolněné atmosféře, nemůžete vyzkoušet nic lepšího, než klasický vzhled internátní školy! Kovové prvky místnosti zjemněte pruhovanou tapetou, nejlépe ve školních barvách. V případě, že se vám pruhy zdají až velmi jednoduché a nudné, vsaďte na vzory!

 

Fototapeta so šedými pruhmi  Fototapeta zlaté vzory

 

Studentský pokoj, který vyjadřuje postoj dospívajícího

Který dospívající nemá rád graffiti? Podle náš žádný! Tapety v street art stylu jsou perfektní volbou, pokud váš syn rád projevuje svůj postoj nebo má tak trochu uměleckou duši. Pomocí graffiti může váš syn zjistit, kdo ve skutečnosti je. Street art tapety působí jedinečně a rozhodně poutají pozornost!

 

Fototapeta pouličné umenie graffiti  Fototapeta pouličný plagát

 

Vytvořte styl studentského pokoje pomocí doplňků


Pokud jsou tapety pro vás příliš výrazně, vyjádřete styl prostřednictvím bytových doplňků. Sada prošívaných přikrývek je skvělý způsob jak toho dosáhnout. Časem přikrývky můžete měnit, takže se nestane, že se váš syn bude nudit. Opět doporučujeme šedou barvu, ta totiž vytváří ideální pozadí pro jakékoliv barevné schéma.

Dalším způsobem jak vytvořit stylový interiér studentského pokoje je vystavit v pokoji vašeho syna jeho vlastní sbírku. Určitě má vaše dítě oblíbený koníček nebo něco, co sbírá. Proč to nezahrnout do interiéru ložnice? Mohou to být i kšiltovky! Kšiltovky klidně zavěste na stěnu. Doplňky laďte do červené nebo oranžové barvy a pokud už máte více odvahy zvolte tapetu s imitací cihly.

 

Fototapeta výsostná tehla

 

Doplňky v oranžové barvě vnesou do studentského pokoje energii a tvořivost! Proto je oranžový odstín to ideální pro dospívajícího chlapce. Pokud se obáváte této výraznější barvy, pro zbytek pokoje zvolte monochromatický schéma.

 

Fototapeta umelecký zločin

 

Nezapomeňte na studijní koutek

Uklizená a organizovaná studijní plocha je základním předpokladem k úspěšnému ukončení zkoušek. Investujte do kvalitního studijního stolu a komfortní židle, vložte několik polic nad plochu stolu, aby měl váš syn dostatek místa na ukládání knih a studijních materiálů. Poličky vám také ušetří prostor, pokud vás trápí nedostatek místa v pokoji. V případě, že zařazujete studentský pokoj pro dva, poličky jsou velmi praktické. Dvoupatrová postel je i v současnosti trendová. Ušetřit místo je možné i tak, že najdete nějaký koutek v bytě a vytvoříte prostor k relaxaci, postačí vám klidně jen křeslo a malý stolek. Pokud však toužíte po prostoru na psaní, malý výklenek okna lze přetransformovat na studijní plochu, připevněním části pracovní desky. Vypadá to skutečně stylově!

 

Obraz sen mužov  Obraz duny

 

Stylové studentské pokoje s mapou

Nechte vyjádřit názor vašeho dítěte pomocí mapy. Mapy jsou velmi praktické, vyjadřují touhu po vzdělání. Existují mapy na korku nebo stírací mapy, ke kterým si můžete připnout poznámky nebo setřít místa, která jste navštívili. Mapy v podobě obrazů nebo tapet jsou skvělým motivem na zdobení interiéru studentského pokoje! Nebojte se velké tapety, která vyobrazuje mapu! K tapetě nebo obrazu přidejte kobereček státu, případně povlečení a dále se už jen držte palety dvou nebo tří základních barev. Vytvoříte tak prostor, který poutá pozornost a přináší velkou dávku inteligence.

 

Fototapeta mapa sveta s významnými miestami  Obraz modrá mapa sveta

 

Všude samé vzorce

Ne každý má rád studium a matematiku. I vy jste určitě někdy měli pokrk vzorců a výpočtů. No najdou se i studenti, kteří výpočty přímo milují! Nechte je vyjádřit svou vášeň stylovou a velmi inteligentně působící tapetou.

 

Fototapeta matematické vzorce

 

Věříme, že jsme vám přinesli inspiraci. Nyní se už společně se synem můžete pustit do zařizování téoho pravého studentského pokoje, který bude mít styl! Nebo nechte volnou ruku pouze jemu. Dejte nám vědět, jestli vám naše tipy pomohli.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku