30% sleva jen pro prvních 100 objednávek s kódem: DOVIDO30 🙏🏻Stihnete to?
Jak zařídit byt podle Feng Shui

Jak zařídit byt podle Feng Shui

Andrea Longauerova Ve čtvrtek 18. 02. 2021 Tipy a inspirace

Feng Shui v bytě nás vede k harmonickému a vyrovnanému životu. Není jen o správném myšlení, ale i uspořádání prostoru, ve kterém se pohybujeme. V tomto článku se zaměříme na zařízení obývacího pokoje a ložnice podle zásad feng shui, aby se vám v nich bydlelo ještě lépe.

 

Harmonická obývačka

 

Feng shui ve zkratce

Feng Shui je starověké čínské umění, které vychází ze spojení lidí s prostředím, ve kterém se pohybují nejčastěji. Podporuje proudění pozitivní čchi energie a chrání lidi před negativními vlivy. Základem je najít energetické centrum bydlení a místnosti a nábytek umístit v souladu s jejím prouděním. Výběr barev a správných bytových doplňků dokáže celkovou atmosféru v bytě pěkně doladit. Staří Číňané věřili, že každý předmět vydává určitou energii a ta ovlivňuje tok životní energie, která má proudit plynule. Feng shui z doslovném překladu znamená vítr a voda a jeho úkolem je harmonizovat jinové a jangové energie. 

 

Jak zařídit obývací pokoj podle Feng shui?


V obývacím pokoji si máte v první řadě odpočinout po celodenní práci a máte se v něm cítit příjemně a bezpečně. Kromě toho se v něm setkáváte s rodinou a známými. Má působit harmonicky a návštěva se v něm má cítit tak, aby se jí nechtělo odejít. Podle feng shui souvisí s osobním bohatstvím, zdravím a štěstím celé rodiny. Potřebnou harmonii dosáhneme uspořádáním pokojů, umístěním nábytku a použitím správných barev.

Obývák udělejte z největšího pokoje, který v domě nebo bytě máte. Má mít tvar obdélníku nebo čtverce a volné alespoň dvě stěny. Nechte energii čchi volný tok. Hodně nábytku v obývacím pokoji nepotřebujete. Dominantou je sedací souprava opřená o stěnu, v nejlepším případě hlavní. Volně v prostoru ji nenechávejte. Při sezení potřebujete bezpečí. Stěna za zády vám ho dodá a nikdo vás od zad nepříjemně nepřekvapí. Křesla postavte vedle sedací soupravy nebo naproti ní. Mezi sedačku a křesla dejte konferenční stolek v obdélníkovém nebo čtvercovém tvaru. Do každého koutu něco postavte. Květ, poličku nebo lampu, aby se negativní energie neměla kde držet.

 

Obývačka podľa Feng Shui

 

Na dveře mají mít výhled všichni, co v místnosti sedí. Domácí i hosté. Cítíte se příjemně, ale podvědomě potřebujete vědět, kterým směrem se máte v případě nebezpečí vydat.

Nábytek nedávejte do středu pokoje, aby energii čchi nepřekážel. Rozestavte ho rovnoměrně ve tvaru kruhu nebo osmiúhelníku. Nábytek umístěn do písmene L vytváří šipku "jedu". Pokazte jí to. Na konec šipky umístěte nějakou část nábytku a narušte šipce její vliv. Vsaďte na čisté linie a vzdušný prostor. Základem úspěchu je nábytek správně poskládat. Vyměnit za nový ho nepotřebujete. Žádná část nábytku nesmí bránit výhledu z okna. Energie čchi musí vědět, jak se do vašeho příbytku může dostat.

Přirozené světlo potřebujeme, ale není vhodné, když do pokoje směřuje z každé strany. Příliš mnoho oken může mít na proudění energie čchi negativní dopad. Nemusí vědět, kterým směrem se má vydat. Bez umělého osvětlení si to v dnešní době nedokážeme představit. V zimě je skoro tma. Zkombinujte více druhů světla. Z lustru může jít bílé, z lampy žluté. Zapalte si svíčky. I to je druh světla, ktere pozitivně přispívá k celkové domácí pohodě.

 

Obývačka s obrazom na stene Akvárium podporuje Feng Shui

 

Harmonii podle feng shui vám v obýváku pomohou dotvořit i doplňky. Na stěnu zavěste fotografie rodinných příslušníků a obrazy na stěnu, na které se díváte často a rádi. Ponuré obrazy a smutné tváře nemají v obýváku co hledat. Pokojová fontána a akvárium jsou doplňky, které prostor pročišťují a pomáhají energii čchi lépe proudit.

Energii prosperity přitáhnete, když na komodu nebo stolek umístěte misku s mincemi, krystal, či drahokamy, které jsou symbolem bohatství.

Zrcadlo dejte tak, aby se v něm odrážely pouze příjemné věci. Do podobného úhlu umístěte i televizor. I ten odráží obrazy. Zejména, když ho vypnete. Většina z nás na to zapomíná. Podle feng shui se vám televizor umístit nepodařilo, tak ho hned po vypnutí něčím překryte.

Ostré předměty nemají v obýváku co hledat. Uvolňují energii, která vede k hádkám a násilí. Staré věci jsou krásné a mají v sobě příběh, ale mohou přenést energii z prostoru, ve kterém se nacházely předtím. Nemusí to být dobrá energie. Do obývacího pokoje je raději nedávejte. 

 

Ložnice ve stylu Feng shui

V ložnici se máme dobře vyspat a načerpat energii na další den. Ložnice není skladiště. Nedávejte do ní věci, kterým v domě neumíte najít místo. Musí být volná a vzdušná, aby mohla energie čchi volně proudit. Před spaním ji pořádně vyvětrejte. Počítač, telefon a televizor nechte v pracovně. V ložnici nemají co dělat. Odebírají spánek.

 

Harmonická spálňa

 

Postel je v ložnici největším kusem nábytku. Za společným čelem postele je ve feng shui stěna a ke dveřím je postavena diagonálně. Skříně mají být u nohou postele, abyste dosáhli pevné energetické uzemnění. Postel je alespoň 1 metr od dveří, které jsou na jejím boku. Noční stolky jsou umístěny vedle postele a se skříní vytvářejí trojúhelník. Když jsou na hlavní stěně dveře, postel tam můžete umístit i tak, ale od dveří dostatečně daleko. Nohy nemají směřovat ven z pokoje. Postel nemá být pod oknem, naproti dveřím, ani mezi oknem a dveřmi. Dodržet to je v mnoha případech dosti náročné. Správnou energii dosáhnete i vhodně zvolenými doplňky.

 

Spálňa podľa Feng Shui

 

Poličky a obrazy v masivních rámech nad postel nezavěšujte. Prostor pod postelí není skrýší. Energie musí proudit. Zastavěný prostor jí v tom bude bránit. Zrcadlo neumisťujte oproti posteli. Odebírá energii a můžete mít pocit, že na vás ze zrcadla stále někdo dívá. Feng shui věří, že v noci duše opouští tělo. Když se uvidí v zrcadle, může zmizet. Menší zrcadlo může být vedle postele, ale nejlépe uděláte, když ho zavřete do skříně. Když se vám to nepodaří, zrcadlo na noc raději něčím překryjte. I z postele byste měli mít výhled na dveře. Hned zareagujete, když do ložnice někdo vstoupí, ale je to také znamením, že máte svůj život pod kontrolou a jste otevřeni všem situacím, které vám vstoupí do života.

Zaměřte se na dřevěný nábytek a přírodní materiály, ale pokojovým rostlinám se v ložnici raději vyhněte. Vytvářejí energii a tím obírají o spánek. Návštěvě se s nimi nepochlubíte. Umístěte je raději do obývacího pokoje.

Ložnice je váš pokoj. Máte se v ní cítit příjemně a uvolněně vždy, když si lehnete do postele. Harmonickou atmosféru docílíte výběrem vhodné barvy a osvětlení. Zvolte světlé odstíny růžové, která je symbolem lásky, bílou, která představuje klid a důvěru, modrou, která se spojuje s relaxací a meditací, ale není vhodná pro lidi trpící depresí a páry, které mají problémy s komunikací a fialovou, která podporuje duchovní růst. Silné světlo v ložnici nepotřebujete. S tlumeným osvětlením a svíčkami vyčarujete důvěrnou atmosféru lépe.

 

Spálňa v svetlých odtieňoch

 

Stěny si ozdobte obrazem s přírodním motivem nebo zvolte feng shui obrazy. Fotky rodinných příslušníků do ložnice nepatří. Lidé, kteří jsou single mohou na stěnu pověsit obraz páru, který jim pomůže někoho si k sobě přivolat. 

 

5-dielny obraz Mandala harmónie na ružovom pozadí Obraz steblá trávy na poli

 

V pokojích udržujte pořádek. Odstraňte všechno, co nepoužíváte. Pravděpodobně to nepotřebujete. Nepořádek je pro proudění energie čchi velkou překážkou. Nejlepšími feng shui doplňky do bytu jsou krystaly, solné lampy a geody. Pomáhají pročistit každý prostor, do kterého je umístíte.

Soľná lampa KryštálDoprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku