Pospěšte si!🎅🎄Objednávky do 17.12. půlnoci garantujeme DORUČENÍ DO VÁNOC • Platí při výběru produktů SKLADEM.✨
Jak zařídit dětský pokoj pro miminko?

Jak zařídit dětský pokoj pro miminko?

Lucia Plasa V úterý 27. 04. 2021 Tipy a inspirace

A je to tady. Krásně kulatící se bříško signalizuje poslední měsíce těhotenství a příchod nového člena rodiny. Potřebujete zařídit dětský pokoj pro miminko moderně a prakticky? Následující řádky vám pomohou zařídit pokojíček, tak abyste na nic potřebné nezapomněli.

 

tehotná žena v detskej izbe novorodenca

 

Jak zařídit dětský pokoj pro miminko?

Návrat z porodnice a první dny v "novém" bývá někdy těžší než byste si mysleli. Nejen rodiče, ale i miminko si musí zvyknout na novou situaci, nový systém a nový režim. Nejlepším začátkem pro všechny je být dostatečně připraveni, alespoň po materiální stránce. Prakticky, funkčně, ale i esteticky zařízený dětský pokoj tvoří polovinu úspěchu pro lepší start vaší společné budoucnosti.

 

izba pre novorodenca

 

Dětský pokoj pro miminko by měl obsahovat:

  • postýlku,
  • přebalovací pult,
  • úložný prostor a organizéry nejen pro hračky,
  • nábytek do dětského pokoje - skříň, komoda, houpací křeslo (není nezbytností),
  • interiérové doplňky - osvětlení, koberec, pokojové dekorace.

 

Postýlka pro sladké dětské sníčky

Dětská postýlka sehrává v životě novorozence prim. Novorozeně na začátku svého života více prospí než probdí, proto by postýlka měla být praktická, pohodlná a bezpečná.

 

detská drevená postieľka detská izba pre bábätko

 

Jste věrní klasice nebo v interiéru preferujete modernost a efektivitu? Tradiční dřevěné polohovatelné postýlky s odnímatelnou stranou vám představovat určitě nemusíme. Na trhu najdete několik atraktivních provedení, ale slyšeli jste o již rostoucí dětské postýlce?

Moderní kombinované postýlky představují počáteční vyšší finanční náklady, avšak jejich možnost rychlé a efektivní transformace je k nezaplacení. Rostoucí, respektive kombinované dětské postýlky si během života vaší ratolesti víte přizpůsobit věku a velikosti dítěte. Můžete je dokonce rozložit na postel, noční stolek nebo psací stůl. Jejich multifunkčnosti se meze nekladou.

Myslete i na noční buzení! Miminko se v noci zvykne často budit, proto je nezbytné vybavit dětský pokoj lampičkou. Intimní tlumené světlo navodí příjemnou atmosféru, která uklidní dítě při nočním přebalování a "papání".

 

detská postieľka kolotoč s projektorom nad postieľku

 

Náš tip: Nezapomeňte postýlku vybavit poutavým kolotočem (s projektorem nebo i bez něj), který bude doprovázet vašeho prcka do říše snů. Miminko už během pobytu v děloze naslouchá hlasům, které se mu přimlouvají, proto jemné melodie známých ukolébavek z kolotoče děťátko uklidňují a uspávají.

 

Rychlé a pohodlné přebalování


V pokoji pro novorozence by neměl chybět prostor na přebalování. Rychlé a pohodlné přebalování zajistí přebalovací pult. Avšak pokud nemáte ve vaší domácnosti prostor pro pult, zcela postačí i levnější alternativa - přebalovací podložka.

Myslete na to, že přebalovat dítě budete jen do určitého věku, proto zbytečně neinvestujte hodně peněz do drahého pultu.

Rada pro budoucí maminky: Při miminku je bezpečnost prvořadá. Při koupání nebo přebalování nesmíte nechat miminko ani na vteřinu bez dozoru, proto byste vždy měli mít po ruce všechny kosmetické přípravky jako krém na zadeček, vlhčené ubrousky, olejíček na tělo nebo pudr, jednorázové pleny, ale i ty klasické bavlněné.

 

Úložný prostor v dětském pokoji je klíčovým

Úložného prostoru pro oblečení a pro hračky v dětském pokoji nikdy není dost. Pokud máte prostor a finanční prostředky, dětský pokoj na míru se zabudovaným úložným prostorem je k nezaplacení. Pokud ne, tak levnější, vkusnou a praktickou variantu úložného prostoru nabízejí moderní designové vychytávky, jako dřevěné boxy na hračky, látkové organizéry nebo prostorné regály.

 

úložný priestor v detskej izbe detská izba s tapetou s abstraktným prírodným motívom

 

Mami, pojď si hrát!

Novorozenecké období je od narození dítěte po dovršení 28. dne jeho života, pak se přechází na kojenecké období, které končí oslavením prvního roku vašeho miminka. Obecně se první rok života děťátka pokládá za nejdynamičtěji období v jeho vývoji.

 

detká izba, koberec, hračky pre najmenších

 

V období, kdy je děťátko ještě kojenec, většinu svého života přežije buď v postýlce nebo na zemi. Podlaha představuje pro vašeho nejmenšího člena rodiny jeho království a prostor, kde zažívá své první dobrodružství. Na zemi se hraje, válí, plazí, "létá" nebo i jen tak sedí.

 

dievčatko v detskej izbe

 

Koberec kromě interiérového doplňku, dokonale poslouží i pro "dětské hrátky", tlumí bolest při pádu a příjemně zahřeje na rozdíl od studené nekomfortní podlahy. Vhodnou alternativou za koberec jsou populární pěnové puzzle nebo pestré pěnové podložky s veselým dětským motivem.

 

detské penové puzzle

 

Lákavá knihovna pro nejmenší

Učme děti samostatnosti! Miminko by v dětském pokoji mělo mít své hračky na dosah ruky, ve svém zorném poli. Atraktivní dřevěná knihovna pro nejmenší je pro váš největší poklad to pravé ořechové. Pro děti je čtení a "studování" knih velmi prospěšné. Pomocí knih poznávají nový svět a učí se nová slova. Žhavým hitem do interiéru dětského pokoje je jednoznačně dřevěná knihovna ve tvaru domečku.

 

Praktické interiérové ​​zařízení dětského pokoje


Jednoduchost, praktičnost a multifunkčnost jsou prvky charakterizující moderní dětský pokoj s jedinečným interiérovým designem. Zařízení dětského pokoje musí být funkční, moderní a také lákavé pro oko nejmenšího pozorovatele. Bezpečnost dítěte je nejdůležitější, proto by nábytek v pokoji měl mít oblé hrany a být vyrobený z přírodního zdraví neškodného materiálu, nejlépe ze dřeva.

Moderní dětský pokoj pro miminko vyžaduje efektivní řešení interiérového designu. Praktické rady jak si poradit s interiérem v dětském pokoji dostanete v článku: Jak zařídit dětský pokoj moderně a prakticky?

Skříň a komoda na začátek úplně postačí, ale sbírka oblečení a dětských potřeb se bude časem rozrůstat, proto stojí za uvážení i dražší, ale za to efektivní varianta - multifunkční nábytek nebo nábytek na míru, který bude užitečný a plně využitelný během celého života dítěte.

 

detská izba pre bábätko

 

Když tapety vypráví vlastní magický příběh

Barevnost dětského pokoje laďte do neutrálu. Univerzální zemité pastelové barvy na dítě působí příjemným a harmonickým dojmem. Pokud upřednostňujete v interiéru nekonvenčnost, tapety řadíme k rafinovanému řešení, jak dětský pokoj oživit a zpestřit. Tapety s dětským motivem dokážou dítě zaujmout, upoutat jeho pozornost a rozvíjet fantazii. Univerzální motivy zvířat a přírodních prvků můžete použít v dětském pokoji i pro starší děti. Pokud vás námět s tapetami zaujal, více inspirací naleznete v článku: Moderní tapety na zeď do dětského pokoje.

 

tapeta do detskej izby so zvieratkami tapeta do detskej izby s prírodným motívom

 

Milé budoucí maminky a tatínkové, nenechte se zavalit zbytečným stresem a naopak užívejte si společné chvilky naplno. Zajistěte všechny elektrické zástrčky, nebezpečné předměty odložte na nejvrchnější poličku a vychutnávejte si spolu s prckem každé jedno nové rodinné dobrodružství.

 

 

 

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku