Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Neopakovatelné bydlení v urban stylu

Neopakovatelné bydlení v urban stylu

Andrea Longauerova V pátek 18. 03. 2022 Styly bydlení

Urban styl upřednostňují lidé, kteří milují energii a ruch velkoměsta a nebojí se ve svém bytě udělat něco jinak. Spojit zpátky s novým. Propojit jednoduchost, přirozenost a pohodlí a vyvolat jemnou dávku emoce, která reprezentuje pohodu a klid. Bydlení v urban stylu je moderní a nadčasové zároveň. V následujících řádcích se dozvíte, co má tento styl bydlení splňovat, abyste se v něm cítili opravdu příjemně.

 

 

zdroj: lucycall.com

 

Styl bydlení jen pro odvážné

Rušnou městskou atmosféru se nebojte spojit s přírodními materiály v syrovém stavu. Dřevo, cihly a beton jsou neodmyslitelnou součástí urban stylu. Inspirují jej 50. až 70. léta 20. století, ale retro prvky v něm budete marně hledat. Přitahují jej moderní industriální prvky a technické vybavení této doby. Stará plechová skříň či svítidlo z továrny s plechovým stínítkem. Urban styl se pojí zejména s mladými dospělými, ale pro svou nadčasovost a univerzálnost ho ve svém bydlení může uplatnit každý.

 

 

zdroj: laurauinteriordesign.com

 

Spojení stylů v každém pokoji

Tento interiérový design najde uplatnění v každém pokoji, který doma máte. Stačí, když moderní městské bydlení osvěžíte starým kouskem nábytku. Komodou v obýváku, příborníkem v jídelně a velkou postelí s ornamenty v ložnici. Urban styl spojuje dva a více stylů do jednoho celku. Prvky industriálního stylu s vintage či street art stylem. Zařizujte s citem. Stylová rozmanitost, kterou spojení těchto stylů nabízí, má vytvořit uspořádaný a harmonický celek.

 

 

 

Starý nábytek s novým duchem


Rez je v tomto stylu povýšen mezi bytové doplňky, které dodávají správný šmrnc. Rez na povrchu staré plechové skříni či sudu jemně ošmirglujte a překryjte lakem, aby se nešířil dál. Starý nábytek nevyhazujte. Recyklujte. Přemýšlejte, jak byste jej mohli využít a dejte mu druhou šanci. Vytvořte si designový kousek nábytku, který nikde jinde nenajdete. Svět starého městečka, které se vám tak líbí přeneste k sobě domů. Obývací pokoj zařiďte ve stylu městské kavárničky.

 

Kombinování stylů bez lesku a výrazných barev


Styly glamour a eklektismus také vznikly spojením více stylů, ale urban styl na to jde jinak. Upřednostňuje neutrální zemité barvy, zejména terakotovou a různé odstíny hnědé. Lesk a prudké kontrasty v něm nenajdete. Jeho cílem není ohromit. Snaží se vytvořit útulné prostředí s prvky neopakovatelné individuality. Jednotlivé bytové doplňky kombinujte tak, jak se vám líbí. Urban styl může v každém domě a bytě vypadat jinak.

 

 

 

S nedokonalostmi je kamarád

Stěny nemusí být rovné, hladké a krásně vymalované. Ošumělost jim sluší víc. Efekt odlupování staré malovky či vzhled surového betonu je v tomto stylu více než vítán. Na stěny zavěste tabulky s vyšisovanými a špatně čitelnými nápisy, na kterých se viditelně podepsal zub času. Použijte také staré SPZtky, dopravní značky a staré plechové reklamní poutače. Velké staniční hodiny jsou také zajímavým bytovým doplňkem. Využijte jej.

 

 

 

Originál z blešího trhu

Nejvíce doplňků, které v urban stylu využijete naleznete ve starožitnostech a na bleších trzích. Kovový stůl a židle, staré zrezivělé trouby, které využijete pro tvorbu svých vlastních dekorací, staré kovové konstrukce, plechové květináče ze starých plechových krabic, zrezivělý, ale pěkně upravený sud změněný na konferenční stolek, lodní kufr. S trochou kreativity a citu můžete využít všeho, co vám padne do oka. Všimli jste si, že věci kterým jste dali druhou šanci nemusíte využít jen k tomu, k čemu byly prioritně určeny?

 

 

Zdroj: stylemotivation.com

 

Dekorace, které zvladnete vyrobit i sami

Do obývacího pokoje zvolte sedací soupravu na tmavých kovových nožičkách, či křeslo a taburetku z rifloviny. Na stěny například nalepte tapety z imitací dřeva, cihly a betonu. Zjednodušte si to. Staré pletivo s korozí poslouží k optickému předělení místnosti nebo jako dekorace na zeď.

 

 

 

Dřevěné palety mají v tomto stylu všestranné využití. Vytvořte z nich obklad na zeď. Použijte ji jako podstavec pod konferenční stolek. Vyrobte z nich sezení na terasu. Ozdobte ji sedáky ušitými z džínů. Bude se vám na ní sedět lépe. Postel z palet také hravě zvládnete. Povlečení nebo přikrývka na postel s potiskem vašeho oblíbeného velkoměsta je pro urban styl to pravé.

 

 

 

Pneumatiku obalte hrubým jutovým lanem. Vyrobte si konferenční stolek nebo taburetky k sezení. Možností, jak přizpůsobit urban styl svému vkusu a vytvořit si hezké bydlení přesně podle vašich představ je mnoho. Je jen na vás, kterým směrem se vypravíte.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku