Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Fototapety do kuchyně - vyberte si tu nej!

Fototapety do kuchyně - vyberte si tu nej!

Nikola Mihalisková V pátek 20. 03. 2020 Tapety a materiály

Kuchyň je místo, kde je nezbytností cítit se příjemně. Vždyť nejen v dobré společnosti, ale i v dobré atmosféře chutná jídlo nejlépe. Užijte si čas strávený v kuchyni a uvědomte si, že kromě perfektně vypadajícího jídla, které připravíte může vypadat perfektně i váš interiér. Dolaďte svou kuchyni zajímavými tapetami! Nebojte se změny a vyzkoušejte něco nového. Samotná historie zdobení stěn v kuchyni se datuje od 70. let. Už tehdy byla výzdoba stěn v módě. Jelikož se trend tapet vrací, nevidíme důvod proč si tu správnou tapetu pro vás nevybrat. Tapety se dají jednoduše umístit namísto klasických obkládaček, také se snadno lepí na sklo a dřevotřísku. Využijete je i v tom případě pokud renovujete bar, vinárnu nebo cukrárna. Tapety dnes už neplní jen základní funkci zdobení, dodávají krásu, odvahu a také podporují fantazii. Přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci při výběru tapety do kuchyně.

 

Tapeta s motivem kávy  Tapeta kávová zrnka

 

Výběr tapety do kuchyně podle materiálu

Přiznejte se, kolik z vás má v kuchyni dlaždice? Určitě je vás takových víc. Dlaždice jsou skvělou možností, kterou uvítají hlavně hospodyňky. Vždyť přece, dlaždice se snadno čistí. S tapetami přišla i druhá alternativa! Vliesové tapety jsou voděodolné a jednoduše čistitelné. Proto by se měl každý z vás dobře rozhodnout, který druh tapet si pořídí. Některé tapety rychle ztrácejí lesk, barvu a nejsou schopny absorbovat vlhkost a zápach. Dnes však existují tapety, které velmi snadno vyčistíte navlhčeným kusem látky. Nejvhodnější je vybrat ty tapety, které mají v popisu uvedené voděodolné vlastnosti. Následně přistupujte k čištění tapet podle pokynů od výrobce. 

 

Výběr tapety do kuchyně podle umístění

Tapety v kuchyni se nejčastěji umisťují na centrální stěnu. V tom případě musíte počítat s tím, že tapeta změní celou vaši místnost. Fototapety na centrální stěně jsou nejvhodnější v kombinaci s jednoduchou moderní linkou. V kuchyni nesmí chybět poličky. Pokud jsou vaše police otevřené, dodejte jim šmrnc tapetami! Fototapety, které jsou výplní polic přidávají kuchyni na atraktivnosti. Požitek ze samotného stolování mohou zvýšit tapety, které jsou umístěny v jídelním koutě. Moderní jsou i tapety situovány na kuchyňských dvířkách nebo na takzvaném ostrově. Umístění na ostrově je netypické, zato velmi efektivní! Dokáže sjednotit prostor, hlavně pokud ostrov odděluje kuchyňskou a obývací část.

 

Výběr tapety do kuchyně podle barvy

Kuchyň je místo, kde se barev bát nemusíte! Obecně platí, že se tapety zelené, žluté, fialové a červené barvy mají aplikovat jen na jednu stěnu. Při fototapetách této barvy doporučujeme tapety kombinovat s bílou barvou, která přináší do interiéru útulnou atmosféru. Ideální barvou je žlutá a oranžová. Právě tyto barvy stimulují žaludek a podporují komunikaci. Mimo jiné přinášejí do místnosti teplo a příjemné světlo. Do kuchyně vám nedoporučujeme tapety modré barvy. Modré fototapety působí chladně a tlumí chuť k jídlu. Pokud vás zajímá rozdělení barev podle čínského umění Feng Shui přečtěte si tento článek.

 

Tapeta do kuchyně v oranžové barvě  Tapeta třešně

 

Výběr tapety do kuchyně podle vzoru a designu

Ženy si potrpí na celkovém vzhledu kuchyně, dokonce někdy více než na její funkčnosti a praktičnosti. Důvodem může být to, že se v kuchyni milé ženy, zdržujeme více času. Jak si však vybrat ten správný look tapety pro vaši kuchyni? Někteří preferují jednoduché vzory a design. Vždyť přece v jednoduchosti je krása! Nicméně jsou i tací odborníci, kteří upřednostňují vzory přinášející určitou energii a vášeň. Rozhodnutí je jen na vás! Můžete si zvolit jednoduché, jednobarevné vzory nebo ty vícebarevné, dynamické. Chcete, aby vaše kuchyň působila jedinečně? Vsaďte na fototapety složitějších tvarů. Jednoduchost se snadno ladí s kuchyňským prostředím a spotřebiči. Pokud se nemůžete rozhodnout trendy jsou i kulinářské tapety, respektive fototapety zobrazující jídlo, nápoje, kávu, ovoce, zeleninu nebo různé druhy sladkostí. Těmi prostě nic nezkazíte. Navíc působí svěže a hravě!

 

Tapeta do kuchyně želé bonbóny  Tapeta do kuchyně limonáda

 

Tapety do kuchyně ve stylu přírody a dovolené

Dávno již nejsou IN jen klasické vzorované tapety. Dnes se mnozí inspirují reální přírodou nebo prázdninovými motivy. Přeneste i vy kus zeleně do vaší kuchyně nebo se jednoduše nechte unést slunečními plážovými dny. Pomocí fototapet vytvoříte svěží a uvolněnou atmosféru přímo ve vaší kuchyni. Pokud vám přijde tento styl příliš realistický a moderní, zvolte vintage tapetu. Vintage vzhled doporučujeme kombinovat s dřevěným nábytkem v světlé barvě.

 

Tapeta do kuchyně v dovolenkovém stylu  Tapeta do kuchyně ve vintage stylu

 

Tapety do kuchyně plné odvahy a názoru

Chcete designem své kuchyni zaujmout, použijte centrálnější motivy tapet. Tapety s výraznější barvou přitáhnou pozornost každé vaší návštěvy. Už nikdo nebude pochybovat o vašich designérských schopnostech! Zvolte trendovou černobílou kombinaci. Tapeta v této barevné kombinaci bude vynikat a stane se středobodem místnosti a vaší pozornosti. Buďte odvážní a vyjádřete svou zálibu nebo názor. Pokud jste milovníkem městského stylu, nebojte se a vytvořte kuchyni s graffiti motivem. Chcete se odlišit od ostatních? Následujte své přesvědčení nebo se inspirujte našimi tipy.

 

Tapeta do kuchyně v černobílém provedení  Tapeta do kuchyně v městském stylu

 

Tapety do kuchyně s imitací přírodních materiálů

Fototapety nejsou jen o vzoru a barvě. V současné době jsou oblíbené imitace přírodních materiálů. Důvodem je reálnost daných tapet. K dosažení výsledku se využívá takzvaný Trompe-l'œil styl. Tato umělecká technika využívá realistické snímky na vytvoření optické iluze. U tapet se používají přírodní materiály, nejčastěji cihly. Kromě cihel můžete zvolit i imitaci dřeva a kamene

 

Tapeta do kuchyně s imitací cihly  Tapety do kuchyně s imitací dřeva

 

Tapety do kuchyně v záři městských světel

Chcete se cítit jako ve svém oblíbeném městě? Vypít si ranní kávu jako v těch nejznámějších uličkách nejkrásnějších měst? Není problém! Zařiďte si kuchyni ve velkém stylu! Tapety města jednoznačně zvýší hodnotu vaší kuchyně. Můžete si vybrat z metropolí jako je Paříž, Londýn, New York, Hamburk a další. Pokud toužíte po něčem originálním, fototapety měst v kresleném provedení rozhodně upoutají vaši pozornost.

 

Tapety do kuchyně Hamburg dovido  Tapeta do kuchyně kreslené město

 

Výběr tapety za kuchyňskými poličkami

Ptáte se, zda je moderní mít fototapety za kuchyňskými poličkami? Určitě ano. Dnes je mnoho moderních provedení, které dodají vaší kuchyni svěží vzhled. Pokud se však rozhodnete umístit tapetu za police, měli byste očekávat náročnější proces. Myslíme si však, že to za ten čas stojí! Vždyť posuďte sami, nevychází už jen z těch obrázků pozitivní energie? Pokud toužíte po barevných vzorech ujistěte se, že zbytek vaší kuchyně je v jednodušším stylu. Věřte, že barevná fototapeta vaši kuchyni v tomto případě pozvedne! Pokud nemáte odvahu, zvolte klasické vzory například:

 

Tapety do kuchyně chevron vzor  Tapeta do kuchyně tečky

 

Současné trendy tapet do kuchyně

V tradičních a venkovských kuchyních skvěle fungují tapety s klasickými motivy jako jsou tečky, pruhy, květiny, botanické výtisky a vintage tapety. Samotní designéři tvrdí, že tapety s "malovanými" pruhy vytvářejí dobře vypadající, inteligentní a moderní vzhled kuchyně. V kurzu jsou hlavně svěží barvy, které přinesou do místnosti světlo a teplo.

 

Tapety do kuchyně s pruhy  Tapety do kuchyně květiny

 

Pevně věříme, že jsme vám pomohli najít tu správnou tapetu do kuchyně. Přineste si atmosféru, při které se hodnota vašeho stolování v kruhu vaší rodiny zvýší.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku