Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Inspirace, jak zařídit studentský pokoj pro dívku

Inspirace, jak zařídit studentský pokoj pro dívku

Nikola Mihalisková V pondělí 06. 04. 2020 Tipy a inspirace

Pokud jde o studentský pokoj, nic není těžší než zařizování ložnice dospívající slečny. Bohužel neexistuje žádné univerzální řešení, každá dívka je jedinečné a má svůj vlastní styl, který chce projevit i v designu studentského pokoje. Větší problém nastává v tom případě, pokud máte dvě děti a potřebujete zařídit studentský pokoj rovnou pro dvě. Může se stát, že jejich představy o vzhledu společného prostoru jsou zcela odlišné, zatímco jedna upřednostňuje bílý studentský pokoj, druhá chce něco úplně jiného. Právě z tohoto důvodu vám dnes přinášíme inspirace jak zařídit studentský pokoj pro dívky.

 

Přidejte barvy do bílého studentského pokoje

V případě, že je studentský pokoj bílý, doporučujeme vytvořit kontrast pomocí barev, ty přinesou do prostoru energii. Vaše dcera bude vstávat z postele mnohem rychleji! Bílé stěny s horkými korálovými dekoracemi vytvoří svěží interiér, umístěte do pokoje ještě noční lampu, která je odkrytá a především visící a vytvoříte jedinečný studentský prostor. V našem případě, zkrášlete bílou postel žlutými polštáři. Kontrast dotvoříte právě stylovým obrazem s rámem.

 

Obraz s rámom čarodejnícka škola

 

Dopřejte studentskému pokoji růžovou barvu

Existuje něco specifičtější jako růžová barva v studentských pokojích pro dívky? My si myslíme, že ne! Dodejte ložnici růžovou barvu, která nikdy neztratí své kouzlo. Pokud již vaše dítě mělo růžový pokojíček, dopřejte interiéru novou a zároveň elegantní aktualizaci růžové. Doplňky zkuste ladit do odstínů růžové a fialové. Přidejte do pokoje místo masivních polic, police ve tvaru žebříku. Získáte tím úložný prostor a dívky si budou moci odložit knihy a jejich malé poklady. Růžovou můžete do pokoje přinést tapetou, obrazem či dekoracemi.

 

Fototapeta piatkový večer v Paríži  Obraz rozkošné mačiatko

 

Vytvořte praktický studentský pokoj

Záleží vaší dceři na získávání znalostí nebo má ráda dobrodružství a touží procestovat celý svět? Bytové dekorace s motivem mapy dodají studentském pokoji to, co právě potřebujete. Prostor zkombinujte s dřevem, případně přidejte stylové staré kufry, které můžete využít jako úložný prostor či noční stolek. Pokud upřednostníte obraz před tapetou, doporučujeme přečíst si následující článek, který vás blíže seznámí se stíracími mapami. Stírací mapy jsou ideální, protože si může vaše dítě "seškrábat" cesty, které navštívilo nebo teprve chce navštívit.

 

Zoškrabávacia mapa v tmavom prevedení  Fototapeta štýlová mapa sveta

 

Nezapomeňte na obrazy, které mají hloubku!

Předpokládáme, že éra plakátů je už za vámi. Skvělou náhradou jsou právě obrazy, nechte však ať si vaše dcera vybere styl obrazu sama! My vám za nás doporučujeme abstraktní a zároveň veselé obrazy, které můžete umístit i několik vedle sebe. Stěny nemusí být výhradně bílé nebo pastelové, mladický vzhled studentského pokoje docílíte i šedou tapetou. Pokud toužíte po obrazech s hloubkou, ideální jsou právě obrazy s nápisy a citáty v černobílé kombinaci, které perfektně ladí se šedou stěnou.

 

Obraz s rámom geometrické tvary  Obraz s rámom fialové geometrické tvary

Obraz pozitívne vibrácie

 

Rozhodněte se pro lehký a vzdušný design

Neutrální pokoj s jemnými barvami by neměl mít masivní nábytek! O to více, pokud se jedná o studentský pokoj pro dívku. Doporučujeme zvolit nábytek v bílé barvě, který působí štíhle. Interiér následně zkrášlete doplňky, protože všechno je o dekoracích! Každý pokoj by měl mít studentský koutek se stolem, avšak ani ten nemusí být nudný. Umístěte tento pracovní prostor do rohu pokoje. Přidejte pastelové obrazy, případně fotografie nejbližších.

 

Obraz ruža s nápisom

 

Vytvořte funkční stěnu ve studentském pokoji

Fotografie jsou bezvýhradně součástí vašich životů. Připomínají vzpomínky, zážitky a milované osoby. Obklopte se vzpomínkami bez poškození stěny. Jedním ze způsobů je připevnit na stěnu provázek a připnout fotografie za pomoci kolíčků. Tato metoda přinese do studentského pokoje retro styl. My pro vás máme i něco originálnější! Tapetu s rámečky nebo obraz zobrazující rodokmen, tím vším můžete ozvláštnit váš interiér.

 

Fototapeta vytvor si vlastný priestor  Obraz na korku retro galéria

 

Na závěr tu máme pár konkrétních inspirací. Pokud vaše dcera miluje jedinečný styl, možná si zamiluje právě i některý z těchto druhů, které vám představíme!

 

Studentský pokoj a Boho styl

Postel se strukturou je základem Boho stylu. Vytvořte uvolněnou atmosféru, která je ideální pro dívčí studentské pokoje. Výsledek docílíte bílými stěnami a nábytkem z tmavého dřeva. Doplňte interiér o žaluzie s éterickým vzorem nebo o přikrývku s tímto vzorem a cíl je téměř splněn! Provizorní baldachýn podtrhne atmosféru.

 

Fototapeta drevený zapletanec

 

Monochrómny styl studentského pokoje

Některé dívky si naopak nepotrpí na barvách, právě proto zde máme monochrómny styl studentského pokoje, který je symbolem elegantního "chic" stylu. Tento vzhled sestává převážně z černobílé kombinace, ale barva je to jediné, co v prostoru "chybí". Monochromní ložnice disponují nádherným mixem vzorů. Interiér pokoje můžete doplnit o dekorační pruhy, které můžete nalepit například na šatník nebo skříň.

 

Fototapeta textúra kociek  Samolepiaci pás 3D kocky

 

Věříme, že vás naše tipy jak zařídit studentský pokoj pro dívku zaujaly. Směle to ukažte i vaší dceři, pokud vám neřekne co si představuje, možná ji naše nápady budou inspirovat. Vytvořte společně pokoj podle dívčího snu. V případě, že máte dvě dcery s rozdílným vkusem podívejte se na naše nádherné paravány, které oddělí prostor.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku