Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Vánoční dekorace pro rok 2021

Vánoční dekorace pro rok 2021

Nikola Mihalisková V pátek 26. 11. 2021 Tipy a inspirace

Svátky radosti a klidu jsou stále blíže. Vánoce. Děti se těší na dárky, dospělí na chvíle volna v příjemné atmosféře a čas strávený v kruhu rodiny. Vánoce bez vánočních ozdob a doplňků si nedokážeme ani představit. Prozradíme vám, kterými ozdobami Vánoce letos příjemně oživíte. Nemusíte vyměnit všechny ozdoby, které už doma máte. Doplňte je něčím novým. To naprosto postačí.

 

 

 

Co o Vánocích (ne)víte

Vánocům předcházelo slavení různých pohanských svátků. Zapalování svíček, výzdoba, zpívání koled a příprava speciálních pokrmů. Vánoce se 25. prosince slaví od roku 274 n. l. Není to přesné datum narození Ježíše Krista. Kdy se totiž přesně narodil, nevíme. Vánoce nahradily zimní slunovrat a Saturnálie (římský svátek na počest Saturna), ale předpokládá se, že toto datum bylo určeno i proto, že měl význam pro první římské křesťany.

 

 

 

Vánoční výzdoba podle vašich představ

Vánoce jsou svátkem během kterého si každá dekorace najde své místo. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Domov si ozdobte tak, jak se vám líbí. Minimalisté upřednostňují jednoduchou výzdobu a kromě vánočního stromku a vánoční výzdoby na dveře nic víc nepotřebují, ale najdou se i tací, kteří potřebují mít ozdobené úplně všechno. Bez vánočních ozdob a světélek si Vánoce prostě nedokážou představit.

 

 

 

Vánoční ozdoby s přidanou hodnotou

Ve sklepě na svou chvíli celý rok čekají ozdoby, které jste zdědili po prarodičích a na stromeček je zavěsíte, ať se děje cokoliv. Citový vztah je často důležitější než trendy, které momentálně letí. Pohledem na ně se alespoň v myšlenkách přenesete do dětství a s úsměvem na rtech si zavzpomínáte, jaké byly Vánoce kdysi.

 

 

 

Jedna výzdoba, která potěší každého

Začněte s výzdobou oken. Ať každý vidí, že se z Vánoc těšíte. Vánoční výzdoba na okna může být opravdu originální. Použijte bílý, stříbrný nebo zlatý sprej na okna a vytvořte "námrazu", za kterou by se ani ledová královna nemusela stydět. Barvu spreje vybírejte podle toho, jaký nádech se rozhodnete dát svým Vánocům. Jestliže se na takové výtvory necítíte, nevadí. Okenní fólie s vánočním motivem vám s výzdobou oken pomohou. Jejich výběr je pestrý. Nemusí být jen bílé, stříbrné a zlaté. Letošní rok přeje hravosti a barvám. Zajímavou možností jsou fólie v zelené. V kombinaci s červenou na oknech vznikne výzdoba, které si všimne určitě každý. Pokud se vám i toto zdá příliš, jednoduše si vyzdobte prostor vánočními dekoracemi nebo světýlky. Nejlepší na tom je, že se z ní netěšíte jen vy doma, ale také lidé, kteří procházejí kolem.

 

 

 

Vánoce před vchodovými dveřmi

Originální vánoční výzdobou se můžete pochlubit již před vstupem do bytu. Vánoční výzdoba vás svátečně naladí dříve, než překročíte práh domu. Ikebana z čerstvého jehličí s ozdobami z přírodních materiálů, velký svícen s plápolajícím světlem či zárubně dveří ozdobené vánočními světýlky a zelenými girlandami. Flitrové motýlky různých barev vám během následujících vánočních svátků nesmějí chybět. Ozdobte jimi i malý vánoční stromeček a postavte jej před dveře. Vánoční věnec na dveřích nesmí chybět. Bílá holubice je dlouhodobější součástí Vánoc. Ani letos tomu nebude jinak.

 

 

 

Návrat k přírodním materiálům

V roce 2021 upřednostněte vánoční ozdoby ze dřeva a plechu s různým potiskem a ozdobami. Stromeček, hvězdička, andílek, sněhová vločka, vánoční koule, sovička. Motivy, které jsou nám dobře známé přicházejí v novém, přírodním provedení. Zapojte fantazii a vytvořte si vlastní ozdoby. Přírodních materiálů je všude dost. Větve, koblihy, sušená jablka a pomerančová kolečka. Originální vánoční ozdoby, které nikde jinde neuvidíte. Perníčky vám přinesou radost vícekrát. Při pečení, zdobení, věšení na stromeček a při pojídání. Vůně perníčků je nepřekonatelná a spojuje se nám hlavně s kouzlem Vánoc.

 

 

 

NÁŠ TIP: Na Vánoce to má zářit. Čím více světélek, tím lépe. Na stromku, na oknech, na dveřích. Všude. Nezapomeňte na svíčky a lucerny. Ty přinesou do domova úplně jiné teplo.

 

Barvy, které i na Vánoce udávají trend

Zaměřte se na teplé barvy země. Hnědá, bordó, terakotová. Nemusíte použít všechny. Vyberte si barvu, která se vám líbí. Pastelové barvy vám do života přinesou radost a hravost. Zelená, baby modrá a růžová, antická růžová, fuchsiová a klasická vánoční červená. Propojte je s barvami pro rok 2021 a máte vyhráno. Šedou si s Vánocemi nespojujeme, ale je čas to změnit! Šedá v kombinaci s odstíny žluté, oranžové a zelené přinese do vašeho interiéru nezapomenutelný proud energie.

 

 

 

Večeře, která je jen jednou v roce

Dejte si na ní záležet. Každý večer slavnostní tabuli chystat nebudete. Propojte ji s aktuální výzdobou a vytvořte příjemný harmonický celek, který příjemnou vánoční atmosféru znásobí. Na stole by měla hořet poslední svíčka adventního věnce, ale nic se nestane, když na něm zapálíte jinou svíčku. Jen ji zapalte. Světýlko naděje na vánočním stole nesmí chybět. Vánoční stuhy a ubrousky slavnostní tabuli dovedou k dokonalosti.

 

 

 

Toužíte vytvořit příjemnou vánoční atmosféru plnou radosti a klidu? V tom případě při výběru vánočních dekorací nechte promluvit vaše srdce. Našeptá vám správně. Pokud si nezakládáte na vánočních dekoracích, nesmutněte. Vánoce jsou přece o tom, s kým je trávíte - o rodině a nejbližších.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku