Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Rozdělení barev v interiéru

Rozdělení barev v interiéru

Lucia Plasa V pátek 04. 03. 2022 Tipy a inspirace

Pokud jste si mysleli, že na výběru barev nezáleží, jste na omylu. Barva dokáže v prostoru velké věci. Zmenšit, zvětšit nebo rozjasnit celý interiér je při výběru té správné barvy velmi jednoduchá záležitost. Jaké barvy vyniknou v obýváku, a jaké barvy zútulní kuchyni s jídelnou? Je bílá barva OUT? Vybrat barvy do interiéru byste měli podnítit jistou dávkou kreativity, osobního vkusu a charakteru místnosti. Jak na to? Více vám prozradíme v článku.

 

moderná jedáleň so zelenými stoličkami modrá v obývačke

 

Všeobecná pravidla při přidávání barevné injekci:

 • Do malých místností přidávejte světlé barvy, které prostor opticky zvětší.
 • Do velkých prostorných místností můžete bez problémů přidat také tmavší barvy.
 • Pro vytvoření zdravého neutrálního základu, který podléhá nadčasovosti a ne měnícím se trendům, vymalujte stěny v tlumených uklidňujících zemitých barvách.
 • Strop je nejlepší nechat v bílé barvě, jistě nepoužívejte tmavé barvy jako je šedá nebo černá barva.
 • U bytových doplňků můžete popustit uzdu fantazie. Pokud máte rádi hravý barevný akcent, vyřádíte se na dekoracích v zářivých veselých barvách.
 • Malujete-li společenskou část, jako je jídelna, kuchyň, obývací pokoj můžete sáhnout po barvách, které jsou optimistické, dynamické, podporují myšlení i kreativitu.
 • Naopak, pokud malujete noční zónu – ložnici, nejideálnější je použít tlumené, relaxační nebo pastelové barvy. Křiklavé a příliš výrazné barvy mají do ložnice vstup zakázán.

 

moderný interiér so zelenou a žltou farbou hnedá posteľná bielizeň

 

Barevná paleta do trendy obývacího pokoje

Černá barva - barva elegance

Černá barva v interiéru není žádným nováčkem. Je to elegantní barva, plná luxusu a vkusu, doporučujeme ji však použít jen jako doplňující barvu. Na větších plochách vyvolává spíše negativní emoce. Pokud preferujete elegantní interiér s černou, vyzkoušejte originální kombinace s bílou, šedou, hnědou, ale také se žlutou, tyrkysovou a zelenou barvou.

 

čierna farba v obývačke čierna farba v obývačke

 

Nadčasová a příjemná barva do obývacího pokoje - hnědá a šedá barva

Hnědá, barva dřeva a země. Skvělá volba do nadčasového interiéru. Hnědá barva v obýváku vytváří útulný a hřejivý interiér. Je to barva pohody, klidu a stability. Vkusný hnědý obývací pokoj vytvoříte v kombinaci:

 • se zelenou,
 • s jinými odstíny hnědé barvy,
 • s šedou,
 • bílou nebo krémovou,
 • s netradiční růžovou barvou.

 

zarámovaný plagát charizmatická žena zelená obývačka s drevom

 

Exkluzivní obývací pokoj v "10 odstínů" šedé? Proč ne! Šedá barva je neutrální, perfektně se zkombinuje s jakoukoli jinou barvou. Pokud budete kombinovat šedou s rozličnými odstíny šedé, vnesete do prostoru noblesu a elegantní vzhled. Zárukou dokonalého a vyváženého designu elegantního obývacího pokoje je také kombinace: šedá, hnědá (dřevěný nábytek a dřevěná podlaha) a černá barva obsažená v kovových doplňcích.

 

béžová obývačka sivá farba v obývačke

 

Náš tip: K tmavým barvám v obýváku můžete přidat oranžovou, která podporuje duchaplnou konverzaci nebo i žluté akcenty, které nabijí prostor energií.

 

sivá obývačka s obrazom v zlatej farbe

 

Ideální barvy do ložnice

Ložnice je místo odpočinku, relaxace a prostor pro čerpání nové energie. Ložnici je třeba vyzbrojit barvami, které podporují kvalitní spánek. Existují barvy, které mají na každého z nás stejný účinek. Relaxační. Jaká barva na zeď je vhodná do ložnice?

 • Jemné, pastelové barvy - belasomodrá (v kombinaci s šedou), světle růžová, levandulová.
 • Zemité odstíny - bílá, béžová, zelená (přidat dřevo, dřevěný nábytek, dřevěné doplňky), hnědá.

 

modro-biela detská izba moderná spálňa

 

Nadčasová bílá barva

Poznejte i vy sílu bílé barvy. Je neutrální, čistá a vždy v kurzu. I malé místnosti díky bílé barvě působí opticky větší a prostornější. Univerzální bílá barva na zeď se hodí do jakékoli místnosti i do koupelny. Které barvy se hodí do koupelny se dočtete v článku: Koupelna snů v atraktivních barvách.

Právě v ložnici bílá barva působí uklidňujícím dojmem. Je praktická pro neustále zaneprázdněné mysli, avšak někoho může časem začít nudit. Proto se nebojte zakomponovat do bílého interiéru veselou barevnou paletu v podobě zelené, modré, žluté nebo i vášnivé červené barvy.

 

biela spálňa biela spálňa

 

Trendy levandulová barva

Romantická, jemná a především relaxační. Moderní levandulová barva s uklidňujícím efektem. Základní fialová barva je barvou meditace a odpočinku. S bílou a pastelovou růžovou barvou vytváří dokonalý vizuální soulad. Pro odvážlivce je kombinace - levandulová a tyrkysová barva skutečnou výzvou. Pokud se chcete dobře a sladce vyspat, určitě vyzkoušejte ložní prádlo v odstínech relaxační levandulové barvy nebo levandulovou stěnu nad čelem postele.

 

levanduľová spálňa levanduľová detská izba

 

Přírodní uklidňující barvy - šedá modrá a zelená barva

Zelená barva je v interiéru stále více populární. Interiéroví designéři ji používají v jejích nejrůznějších podobách. Letos se stala zelená barva barvou roku 2022. Je to barva přírody a harmonie. Zlepšuje paměť, koncentraci a bojuje proti nervozitě. Jemné odstíny pastelové zelené jako hlavní barvy v kombinaci s hnědou (dřevěným nábytkem) vytvoří moderní, útulný, vkusný a především nadčasový interiér. Pro oživení, přidejte jemné akcenty žluté.

 

 zelená spálňa zelená spálňa

 

Barva nekonečného nebe a klidného moře. Něžná modrá barva, stejně jako zelená barva zosobňuje dotek s přírodou. Modrá je barvou klidu a koncentrace. Je ideální do ložnice s dostatečnou dávkou přirozeného světla. Také působí proti stresu, snižuje krevní tlak a zklidňuje dýchání, i proto patří mezi vyhledávané barvy do ložnice.

 

modrá spálňa moderná spálňa

 

Moderní kuchyně vyzbrojené pozitivní energií

Vyzbrojte kuchyni dobrými vibracemi a energií nejen do vaření. Žlutá, barva slunce, působí na lidi pozitivně. Je to barva dobré nálady, komunikace a optimismu. Pokud potřebujete podpořit chuť k jídlu a rozzářit celý prostor, vymalujte kuchyni oranžovou barvou. Je to barva kreativity a nekonečné energie. Zajímavou alternativou za oranžovou, je červenohnědý odstín, barva pálené hlíny nebo cihly. Romantická barva terakota. Uzemní vaše myšlenky a uklidní mysl. Místnosti dodává pocit skutečného tepla a domova. Je to ideální barva na zeď do rustikální kuchyně.

 

oranžová farba v kuchyni žltá kuchyňa

 

Moderní kuchyně se obloukem vyhýbají modré a zelené. Modrá utlumuje a zelená barva v kuchyni v lidech neevokuje nejpříjemnější pocity. Žlutou, oranžovou a zemité barvy můžete použít také v dětském pokoji. Více o barvách v dětském pokoji se dočtete v našem článku: Barvy v dětském pokoji. Víte, jak ovlivňují barvy vaše dítě?

 

biela moderná kuchyňa šedá moderná kuchyňa

 

Náš tip: Pokud si stále nevíte rady, jak vymalovat vaše bydlení snů, možná vás inspirují následující barevné mixy, osvědčené barevné kombinace, které vám schválí i přední interiéroví designéři:

 • olivová-béžová-krémová,
 • zelená-hnědá-bílá,
 • zelená-hnědá-šedá,
 • modrá-zelená-šedá,
 • broskvová-bílá-hnědá/béžová,
 • modrá-bílá-šedá,
 • hnědá v různých odstínech,
 • šedá v různých odstínech.


Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku