Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Vyspěte se dorůžova! Co potřebujete pro kvalitní a pohodlný spánek?

Vyspěte se dorůžova! Co potřebujete pro kvalitní a pohodlný spánek?

Lucia Plasa V pátek 01. 07. 2022 Ložnice

Kvalitní spánek pomáhá udržovat jasnou mysl a zdravé tělo. Pro regeneraci a dobití "baterek" je dobrý spánek nezbytný. Díky němu dokážete příští den fungovat, myslet a pracovat jako včelička. Pamatujte, je rozdíl spát a dobře se vyspat. Probouzíte-li se nervózní a stále se cítíte unavení, je nutné něco změnit. Zkusili jste vyměnit polštář nebo matraci? Není přikrývka, kterou používáte příliš hrubá? Ruší vás vrzající postel? Vyberte si správně! Kvalitní matrace, stabilní postel, pohodlný polštář. To vše ovlivňuje kvalitu spánku.

 

dobrý spánok, manželská posteľ, žena spí

 

Kvalitní matrace zaručí kvalitní spánek


Nejen harmonická atmosféra v ložnici, ale také kvalita postele a matrace při dobrém spánku zaváží. Výběr matrace je individuální záležitost. Obecně se doporučuje tvrdší matrace. Dobrou volbou je matrace s paměťovou pěnou. Pokud však trpíte chronickou bolestí zad, zvažte ortopedické nebo zdravotní matrace. Pro ochranu a delší životnost matrace použijte populární vrchní matraci. Topper - tedy vrchní matrace je antibakteriální, hypoalergenní a efektivní "ochránce" dražší spodní matrace. Proč byste měli použít vrchní matraci?

  • vrchní matrace pomáhá prodloužit životnost spodní matrace,
  • pomáhá při úlevě od bolesti zad,
  • dokáže regulovat teplotu těla, což oceníte především v létě, kdy vás vrchní matrace příjemně ochladí.

manželská posteľ

Anatomický polštář pro sladké a klidné snění

I výběr polštáře podléhá určitým kritériím. Při výběru byste se měli zaměřit na to, v jaké poloze rádi spíte, jakou náplň upřednostňujete nebo jaký tvar vám nejvíc vyhovuje. Dáte přednost přírodní nebo syntetické náplni? Zvolíte přizpůsobivý měkký polštář s chmýřím nebo oporu pro krční páteř, anatomický polštář. Klasický polštář je vhodný pro ty, kteří nejraději spí na břiše, anatomický polštář je oporou při spánkové poloze na boku nebo zádech. Obecně platí, že anatomický polštář je flexibilní, trvanlivý a antibakteriální. Můžete dokonce zvolit variantu s peřím nebo se syntetickou náplní ideální pro alergiky. Mějte však na paměti, že i když zvolíte kvalitní anatomický polštář, dobře se dokážete vyspat jen na kvalitní matraci.

 

biele vankúše na posteli

 

Dřevěná nebo kovová manželská postel?

Pravdou je, že každý chce, aby postel dokonale ladila se zbytkem interiéru. Nezapomínejte věnovat pozornost také výběru materiálu, velikosti, kvalitě roštu a matraci. Platí pravidlo, že postel by měla být o 25 cm delší než výška jejího majitele. K tomu, aby byla manželská postel pohodlná, by neměla být užší než 180 cm.

 

drevená manželská posteľ spálňa, v bielej a ružovej farbe, manželská posteľ

 

Masivní dřevěná manželská postel je stabilní a při milostných hrách vás nebude rušit nepříjemné vrzání. Postel z dřevotřísky je cenově dostupnější a lehčí, ale méně stabilnější. Kovová manželská postel představuje designovou vychytávku, nicméně cena a vrzání mohou být pro dobrý a kvalitní spánek překážkou. Čalouněné postele jsou opět v kurzu. Jsou praktické, stabilní a atraktivní čelo postele vnese do ložnice moderní designový prvek. Při koupi si vyberte čalouněnou postel bez zabudované matrace. Prodejci totiž předem zabudují do postele obyčejnou pěnovou nebo pružinovou matraci. Vyměnit předem zabudovanou matraci za jinou, je náročnější a komplikovanější.

 

čalúnená manželská posteľ s vysokým čelom kovová manželská posteľ

 

Univerzální přikrývka do každé ložnice

Při výběru přikrývky byste si měli odpovědět na následující otázky:

  • Postačí vám jedna celoroční přikrývka nebo potřebujete zvlášť přikrývku na léto a zimu?
  • Jste alergičtí na roztoče nebo peří?
  • Preferujete přírodní náplň nebo umělá vlákna?
  • Upřednostňujete hrubší nebo tenčí přikrývku?
  • Jakou vlhkost máte v ložnici?
  • Na jakou světovou stranu je orientovaná ložnice?
  • Když si na dané otázky odpovíte, výběr přikrývky bude jednodušší. Alergikům na roztoče nebo na přírodní náplň, jakou je peří, doporučujeme koupi hypoalergenní přikrývky.

 

spálňa, biela farba, žena ráno ustieľa posteľ

 

Celoroční přikrývka je nejjednodušší a nejpraktičtější volba pro ložnice skoupe na prostor. Nepotřebujete uskladňovat více přikrývek, protože celoroční vás bude zahřívat během celého roku.

Náš tip: Zdravý spánek podle Feng Shui? Populární a velmi oblíbená Feng Shui filozofie zná „lék“ i na kvalitní spánek. Feng Shui doporučuje ložnici zařídit stroze, ale útulně. Postel by měla být co nejdál od dveří. Elektronika a zrcadla jsou pro ložnici tabu. Naopak dřevěný nábytek s oblými hranami a klidné zemité barvy jsou vítány. Všechny praktické Feng Shui tipy pro dobrý spánek naleznete v článku: Zdravý spánek podle Feng Shui.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku