30% sleva jen pro prvních 100 objednávek s kódem: DOVIDO30 🙏🏻Stihneš to?
Tapety do ložnice - Trendy roku 2020

Tapety do ložnice - Trendy roku 2020

Nikola Mihalisková Ve čtvrtek 02. 04. 2020 Tapety a materiály

Při zařizování bytu jste si určitě dali záležet na vaší ložnici. Vždyť přece ložnice je vaší pomyslnou komnatou, soukromím a fantazií! Pokud se teprve plánujete pustit do předělávání nebo zařizování ložnice máme pro vás pár trendových tipů, kterými se můžete nechat inspirovat. Zapomeňte na staré časy, kdy jste si jako děti jen těžko mohli vybrat motiv nebo barvu vaší stěny. Jako dospělí lidé si můžete ložnici vyšperkovat tak divoce a nádherně, jak se vám líbí. Zkrášlování ložnice odrazí váš osobní styl! Vytvořte look, který si zamilujete vy a celá vaše domácnost. Zvyšte kvalitu vašeho spánku správnou, příjemnou atmosférou!

 

Fototapeta ružová orchidea

 

Stylové barvy tapet do ložnice

Pokud si myslíte, že klasické a jednoduché tapety jsou hitem roku 2020, mýlíte se! Je to právě naopak, v módě jsou odvážné a nestandardní kousky a odstíny, které vám umožní získat jedinečný design.

 

Ložnice ve znamení modrých tapet

Ideální barvou do ložnice je zelená barva. Avšak v roce 2020 jsou trendové právě modré tapety, a to nejen do ložnice! Modrá je dobrá, o tom jsou přesvědčeni i designéři. Modrá barva patří mezi klasické barvy, které vytvářejí podnět k relaxaci nebo hluboký spánek. Pokud zvolíte tmavomodrou barvu, měli byste usnout o něco rychleji. Světlejší odstín vám naopak usnadní vstávání, které nemá v oblibě ani jeden z nás. Světlejší tapetu kombinujte s tmavým nábytkem a tmavomodré barvy, například se světlou postelí.

 

Fototapeta modrá ruža  Fototapeta pixel v azúrovej farbe

 

Univerzální šedé tapety do ložnice

Šedé tapety jsou aktuálním trendem interiéru! Důvodem je hlavně narůstající obliba skandinávského stylu, jehož neodmyslitelnou součástí je dřevo. Výhoda šedých tapet spočívá v jejich univerzálnosti. Šedou tapetu můžete sladit s jakýmkoli odstínem. Originálnost prostoru dosáhnete prostřednictvím světlých kousků nábytku a dekorací.

 

Fototapeta kráľovstvo šedej  Fototapeta kúzlo šedého dreva

 

Tapety do ložnice s nádechem luxusu

Pokud si chcete přenést do vaší ložnice co jen trošičku luxusu, zlatá barva a starorůžová barva je pro vás to, co hledáte! V posledních letech se výskyt starorůžové barvy zvýšil a není tomu jinak ani v roce 2020. Starorůžové tapety působí luxusně a zároveň elegantně. V kombinaci s šedou, korálovou, béžovou a zlatou barvou naladí tu správnou atmosféru k relaxaci a spánek. Zlaté tapety mají bohatou historii a nadále se využívají. Není to pouze klasika, ale i luxus! Dejte si však pozor, tento odstín se nehodí do každé místnosti. Pokud máte malou ložnici, vyvarujte se této barvy. Zlaté fototapety totiž působí harmonicky ve velkých pokojích.

 

Fototapeta kúzlo noci

 

Tapety do ložnice ve staré dobré klasice

Starou dobrou klasikou je jednoznačně černo-bílá kombinace, kterou můžete aplikovat i do vaší ložnice! Nebojte se černé fototapety. Pokud doladíte tapetu černé barvy s nábytkem a dekoracemi v bílé barvě, bude tento kontrast vypadat magicky! Béžové tapety jsou další klasikou, která se hodí snad do každého interiéru. Béžovou barvu můžete kombinovat s dalšími kontrastními barvami, my jsme však toho názoru, že ložnicí laděnou do béžová nic nezkazíte, právě naopak!

 

Fototapeta čiernej farby  Fototapeta v béžovej farbe

 

Stylové vzory tapet do ložnice

Tapety bez vzorů mají svůj smysl. Pokud vám chybí stylové vzory určitě si vyberete! Vzorované tapety nevypadají nudně, mají i nadále své kouzlo a dokážou dotvořit atmosféru, po které toužíte. Dnes už najdete tapety s různými vzory. Trendem pro rok 2020 jsou:

Fototapeta ľalia na vode

 

Stylová atmosféra ložnice, kterou dosáhnete pomocí tapet

Když už máte představu po jaké barvě fototapety sáhnout a vybrán vzor, ​​kterým chcete doladit svůj interiér, můžete vytvořit kouzelnou atmosféru interiéru! Podle aktuálního trendu bude vaše domácnost moderní právě když použijete béžovou fototapetu. Současný styl sestává z využití zmíněné barvy minimálně na jednom kusu nábytku. Kromě béžové barvy můžete zvolit i světle šedou tapetu.

 

Provensálský styl ložnice

Jedním z nejpoužívanějších stylů je právě provensálský styl. Tento styl je trendový i v tomhle roce. Dekorování ložnice v tomto případě pochází až ze samotného Francie a přináší jakousi rustikální eleganci. Tento vzhled dosáhnete prostřednictvím tapet v světle růžové, modré, béžové nebo světle zelené barvě. Pastelové odstíny kombinujte s bílým nábytkem nebo světlejším dřevem. Květinové vzory jsou více než vítány!

 

Fototapeta modrá Azalka

 

Podkrovní "loft" styl ložnice

Imitace přírodních materiálů je v kurzu! Právě loft styl využívá imitaci cihly a betonu. Podkrovní look se vyznačuje tapetami, které vypadají "opotrebovaně". Fototapety jsou inspirovány USA, obdobím osídlování skladů, které byly využívány jako obytné prostory. Doporučujeme tapety s imitací cihly nebo betonu aplikovat jen na jednu stěnu, ostatní stěny by měly být v neutrálních barvách.

 

Fototapeta výsosná tehla  Fototapeta betónový Urban štýl

 

Ložnice inspirovaná skandinávským stylem

Skandinávský vzhled docílíte skutečně jednoduše! Základním prvkem je minimalismus, proto by měl být celkový nábytek, doplňky a další výzdoba v tomto duchu. Nejtypičtější Fototapeta je tapeta šedé a bílé barvy. Nábytek v světlých barvách je často kombinován s dřevem. Skandinávský styl si nepotrpí na eleganci, dává přednost geometrickým tvarům, například pruhem nebo chevron vzoru, který můžete vidět na obrázku vpravo.

 

Fototapeta so šedými pruhmi  Fototapeta škoricové škandinávske tvary

 

Venkovský "country" styl ložnice

Poslední styl je právě venkovský podkrovní vzhled, který opět přichází z USA. Jde o klasickou, respektive rustikální inspiraci, při níž je důležité používat teplé barvy tapet i dekorací. Narozdíl od provensálského stylu, venkovský styl nepoužívá pastelové barvy a květinové vzory! Oblíbeným odstínem je hnědá a červená. Tapetu ložnice doporučujeme doladit s tmavším nábytkem a kontrastní bílou postelí. Parohy jako dekorace podtrhnou "country" styl!

 

Věříme, že jsme vás článkem zaujali. Vytvořte si ložnici podle aktuálních trendů nebo si od nás vemte jen některé prvky. Je to jen na vás! Dejte nám vědět do komentáře, který trend vás oslovil nejvíce.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku