Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Jaký styl bydlení je vašemu srdci nejbližší?

Jaký styl bydlení je vašemu srdci nejbližší?

Lucia Plasa Ve středu 28. 04. 2021 Styly bydlení

"Sto lidí, sto chutí." Při zařizování interiéru to platí dvojnásobně. Nové bydlení představuje splnění vytouženého snu, možná životního cíle, ale zároveň je to i obrovská výzva. Nevíte, jaký styl bydlení se k vám hodí nejvíce? Inspirujte se s námi s nejpopulárnějšími interiérovými styly bydlení. Možná mezi nimi najdete svého favorita.

Populární venkovský styl

Vychutnejte si ranní kávu v příjemném klidném prostředí elegantního venkovského stylu. Venkovský styl naplno využívá všechny přírodní poklady, ale prvořadé je dřevo. Nechte vyniknout krásu původní struktury dřeva. Dřevěné trámy a nádherný masivní dřevěný nábytek by ve venkovském obýváku nebo kuchyni neměly chybět. Venkovský styl je propojen s přírodou, lehkostí a vzdušností. Pokoje venkovského charakteru jsou prostorné a útulné. Nepřiřazujte venkov k něčemu starému a kýčovitému, naopak ve venkovském interiéru převládá noblesa a elegance spojená s nadčasovými přírodními prvky.

 

vidiecky štýl bývania

 

Jak vytvoříte unikátní atmosféru venkovského stylu?

 • Interiér vymalujte v hřejivých zemitých barvách. Nebojte se použít také uklidňující pastelové odstíny.
 • Krb obložte vkusným dřevěným nebo kamenným obkladem.
 • Neskrývejte cihlovou zeď a ani půvabnou dřevěnou podlahu.
 • I pícka nebo komín prezentují vkusný venkovský styl.
 • Nebojte se zpestřit si domácnost decentními vzorovanými tapetami nebo obrazy s přírodním motivem.
 • Využijte přírodní textilie. Bavlněné nebo lněné závěsy na oknech, květinové vzory na polštářích nebo kožešinu na stěně můžete vidět pouze v lákavém interiéru venkovského stylu.

Co řeknete, je venkovský styl pro vás to pravé ořechové?

 

piecka  drevené trámy

 

Romantický provensálský styl

Hledáte doma útočiště před celým světem? Toužíte po nadčasovém bydlení s jedinečnou rodinnou atmosférou? Zařiďte si pěkné bydlení v romantickém provensálském stylu. Provensálský styl představuje harmonický útulný domov s venkovským nádechem. Světlé barvy, bílé dřevo, fialová levandule, kámen, jednoduchost, nadčasovost, keramika a přírodní materiály hrají v tomto stylu hlavní roli.

 

spálňa s fototapetou s levanduľovými poliami

 

Jak přizpůsobit interiér provensálskému stylu?

 • V interiéru převládají bílá, krémová, bleděmodrá a jiné pastelové barvy (můžete se setkat i s výraznou tyrkysovou nebo královskou modrou).
 • Kvalitní dřevěná podlaha je základ.
 • V provensálském stylu převažuje nábytek bílé nebo původní - přírodní barvy s viditelnými nedokonalostmi (s tzv. ošuntělým vzhledem).
 • Všude kolem jsou květiny - květinový vzor na závěsech, obrazy s květinovým motivem, proslulá fialová levandule na květináčích nebo nástěnných hodinách.
 • Neodmyslitelnou součástí jsou dekorace jako bílé proutěné košíky, tkané koberečky nebo proutěné odkládací boxy v předsíni.

 

jedálenský kút s obrazom levandule na drevenom pozadí

 

Provensálský styl je místy úzce spojen s vintage stylem, ale také s oblíbeným venkovským stylem, avšak pár důležitých detailů, vás přesvědčí o jedinečnosti romantického stylu z dalekého Provence. 

 

Vintage styl - elegance s nádechem historie

Staré a nedokonalé je ve vintage stylu vítáno. Vintage interiér s vlastním příběhem. Mosazné kohouty, masivní dřevěný nábytek, exkluzivní porcelánový servis, jedinečné kyvadlové hodiny na stěně nebo pompézní křišťálový lustr. Vintage styl první řadě charakterizují nadčasové vintage prvky, které dokonale zapadnou do moderního industriálního, venkovského nebo útulného hygge stylu. Patina či viditelné nedokonalosti, jako praskliny, jsou pro vintage nábytek klíčovými. Lidé, kteří mají zájem o elegantní nové bydlení se špetkou historie a nostalgie by měly v úvahu vzít charismatický vintage styl.

 

vintage kreslo vintage nábytok - klavír

 

Náš tip: Namíchejte si svůj vlastní styl! Zmixujte oblíbené prvky z různých stylů bydlení. V světě interiérového designu není žádnou novinkou skloubit různé styly bydlení. Při tvoření domova se řiďte především srdcem, ale nezapomeňte zapojit i smysl a cit pro detail. Při experimentování a hraní se na interiérové designéry mějte na paměti, že všeho moc škodí. Po vizuální stránce je důležité, aby nové bydlení působilo vkusně a uceleně.

 

Skandinávský styl s prvky minimalismu

Vychutnejte si ničím nerušené momenty v klidném, prostorném a prakticky zařízeném bydlení s nádechem skandinávského stylu. Milujete přírodu, minimalismus, čisté linie a spoustu přírodního světla? Pokud jste odpověděli ano, populární skandinávský styl bydlení je pro vás ten pravý.

 

škandinávsky štýl bývania

 

Typické charakteristické rysy jako přírodní prvky, vzdušný prostor s velkými okny a skleněnými stěnami působí v interiéru moderně a konejšivě. Interiérový design ve skandinávském stylu je zařízen jednoduše až stroze, ale za to velmi efektivně a funkčně. Nábytek v interiéru je pohodlný, moderní a samozřejmě kombinovatelný. Skandinávský styl naplno využívá krásu a sílu přírodních materiálů.

V interiéru zařízeném podle známého skandinávského stylu nesmí chybět:

 • praktický kombinovatelný nábytek,
 • vzácné dřevo,
 • teplá kožešina nebo vlna,
 • oblíbené pokojové květiny,
 • a svíčky, hodně svíček.

 

Pokud je vám sympatické to, jak žijí v severských zemích, neváhejte nové bydlení přizpůsobit oblíbenému skandinávskému stylu, kde hrají první housle bílé stěny, hřejivé koberce, barevné dekorace v příjemných pastelových barvách nebo moderní obrazy s kontrastními černobílými motivy.

 

spálňa v škandinávskom štýle a čiernobiely obraz na stene

 

Teplo domova v hygge stylu

Možná jste o hygge stylu ještě neslyšeli. Dovolte, abychom vám představili atraktivní styl bydlení, ve kterém je pocit na prvním místě. Hygge styl se do našich příbytků probojoval rovnou z chladného Dánska. Novodobý trend - hygge styl spojuje eleganci, jednoduchost, vzdušnost a útulnost interiéru. Nejde tak ani o konkrétní interiérový styl, jak o jeho hlubokou filozofii. Jeho myšlenkovou podstatou je užívat si příbytky a cítit se v nich svobodně a nekonečně šťastně. Podstatou hygge stylu není obklopit se množstvím kýče a nepotřebných doplňků, naopak nejdůležitější je vybrat si interiérové skvosty, které jsou praktické, funkční a zároveň nám zpříjemňují život a vytvářejí kouzelné bydlení.

 

hygge štýl bývania

 

Charakteristické prvky hygge stylu


Interiérový design ve stylu hygge je hotový balzám na duši. V hygge nesmí chybět:

 • dřevěný nábytek (dřevěná podlaha, menší dřevěné stolky),
 • krb v místnosti, kde se setkáváte s nejbližšími,
 • originální handmade (ručně vyráběné) interiérové dekorace,
 • svíčky, kožešiny a teplé hřejivé deky, které zútulní a podtrhnou nové hygge bydlení.

 

obývačka v štýle hygge s bielou sedačkou, žlté e svetlé vankúšiky, biely nábytok a obraz vodopádu

 

V hygge stylu můžete naplno rozvíjet vaši kreativní stránku. Pokud patříte k lidem, kteří jsou úzce spjati s přírodou, milujete hodně přírodního světla a věříte na harmonický a šťastný život, dejte šanci dánskému hygge stylu.

 

Věříme, že jsme vás při tvoření domova inspirovali, a že jste našli styl bydlení, který je vašemu srdci nejbližší.

 

 

 

 

 

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku