Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Jaké nejčastější chyby při zařizování bytu děláme?

Jaké nejčastější chyby při zařizování bytu děláme?

Lucia Plasa Ve středu 29. 09. 2021 Tipy a inspirace

Zařizování bytu čeká na každého z nás bez ohledu na to, zda jste vlastníkem krásné nové nemovitosti nebo si ji jen pronajímáte. Jak zařídit a vytvořit moderní útulný domov? Pokud nejste bytový designér, zařídit nové bydlení nemusí být jednoduché. Poradíme vám, čemu se při zařizování interiéru obloukem vyhýbat a na co si dávat pozor, aby ve vašem novém bydlení nevzniklo "interiérové peklo" nedokonalosti, chaosu a nerovnováhy.

 

obývačka spojená s jedálňou

 

U zařízení bytu rozhodují následující faktory:

  • velikost prostoru,
  • množství denního světla,
  • styl interiéru.

 

moderná obývačka sivá obývačka s vedľajšou smaragdovou farbou

 

Dvakrát měř, jednou kupuj!

Zařizování malého bytu je někdy těžký oříšek. Interiér je skoupý na prostor, a proto musíte využít každý jeden centimetr. Důsledně si změřte místo, kde chcete umístit postel, gauč, psací stůl nebo skříňku pod umyvadlo, aby se nestalo, že zakoupené zboží, které vám očarovalo, nezapadne do interiéru a vy ho budete muset vrátit.

 

        biela kúpeľňa nočný stolík

 

Zařízení malého bytu představují designérské skvosty v podobě originálního nábytku menších rozměrů. Velký nábytek a masivní "krásky" doporučujeme umístit do prostorných interiérů, kde velký kus nábytku perfektně vynikne.

 

menšia obývačka

 

Interiér představuje harmonický celek

Váš domov a zařízení bytu, které se v něm nachází je jako puzzle, každý jeden dílek do sebe musí zapadat. Nemíchejte interiérové styly. Vyberte si jeden, max. dva styly s podobnými charakteristickými rysy a namíchejte si podle nich vytoužené nové bydlení. Důležité je, aby finální zařízení bytu tvořilo jeden harmonický celek.

 

moderná spálňa moderná obývačka s jedálňou

 

Naše rada: Před zařízením bytu berte v úvahu, zda jste ve vašem novém království jen jako nájemce nebo jej vlastníte. Pokud jste nájemce, pořiďte si jen to nejdůležitější, nedělejte velké investice, protože ne všechno se dá při stahování sebrat a ne všechno využijete v dalším vlastním bydlení.

 

Být nekonvenční je IN

Pokud je byt bohatý na prostor, dejte nábytku volnost. Nemusí být všechno namačkané na stěně. Nábytek umístěn u zdi opticky prostor zmenšuje. Pokud vám to velikost bytu dovoluje, nechte prostornou sedací soupravu a masivní dřevěnou knihovnu v obýváku "létat" po prostoru.

 

     moderná obývačka moderná obývačka

 

Malé byty často nedisponují dostatečným množstvím přirozeného denního světla. Klíčovou roli při rozjasnění bytu hrají různé typy svítidel. Vše potřebné o osvětlení interiéru zjistíte v článku: Výběr osvětlení do interiéru.

Naše rada: Zbavte se nadbytečných polštářků! Pohovka slouží na relax, sledování televizoru, rozhovory s přáteli a navíc kraluje v celé obýváku. Neskrývejte novou designovou pohovku pod množstvím polštářků, zcela postačí dva polštářky na malé pohovce a čtyři až pět na velké sedací soupravě.

 

     moderný sivý gauč moderná sivá obývačka

 

Pryč se zbytečnostmi!

Jste maniaci do nejnovějších trendů? Nevíte odolat žhavým novinkám ve světě interiérových doplňků? Pro vytvoření útulného domova doporučujeme méně sledovat aktuální trendy a více do zařizování bytu zapojovat srdce. Ať interiér vypráví za vás. Nebojte se do vašeho nového domova vložit kousek sebe. Interiérové trendy jsou mnohdy jen dočasné, ale to co se líbí vám a po čem skutečně toužíte představuje splněný sen, který vás po měsíci určitě neomrzí.

 

moderná obývačka biela s ružovou pohovkou

 

Je úplně jedno jaký styl preferujete, protože v interiéru má převládat řád, soulad a čistota. Zbavte se proto chaosu, nepořádku a zahltil bytu.

Naše rada: Pokud milujete nakupování a nevíte si pomoci, zaměřte se na koupi pokojových doplňků, které podléhají nejnovějším trendům. Pokojové doplňky dokážete dříve vyměnit za nový kousek, jako luxusní postel nebo drahý kožený gauč.

 

               moderná obývačka s tapetou so zelenými listami farebný koberec v obývačke

 

Ach ty kabely ..

Dokonalý obývák na jeden jediný detail. Kam jen oko dohlédne je plno kabelů! Kabel od počítače, televizoru, wifi routeru nebo od lampy. Pryč s kabely! Odkryté kabely představují rušivý dojem ze stylově vytříbeného obývacího pokoje. Schovejte je za nábytek, umístěte kabely přímo do stěny nebo využijte moderní a praktické organizéry na kabely.

 

Koupě levného neznamená ušetřit peníze

Nebojte se větší investice do zařízení bytu. Postel, gauč, podlahu nebo i vodovodní baterie přece nekupujete každý rok. Informujte se o trvalých a kvalitních materiálech. Zařízení do bytu z kvalitnějšího materiálu představuje vyšší počáteční náklady, avšak v konečném důsledku ušetříte, protože se nebudete muset každý rok věnovat opravě laciné vodovodní baterie nebo měnit nabubřelý nekvalitní podlahu. 

 

     vodovodná batéria drevená podlaha v spálni

 

Nepoužívejte ložnici jako skladiště

Ne nadarmo se říká, že ložnice je oáza klidu. Ložnice je místo, kde si dobíjíte baterky na další den. Vytvořte si proto ložnici s relaxačním zenovým nádechem. Zbavte ložnici zbytečností, jakými jsou nepotřebné časopisy, papíry nebo špinavé prádlo. Ozdobte si ložnici oblíbenou pokojovou rostlinou, vázou s čerstvými květinami nebo moderním obrazem s populárním přírodním motivem.

 

moderná spálňa spálňa s obrazom so Zen kameňom

 

Zařízení bytu v nadčasovém designu


Barvy stěny a nábytku by měly být laděny do nadčasových neutrálních kombinací. Moderní dřevěný nábytek a příjemné zemité barvy jsou trefou do černého. Sami časem zjistíte, jaká je univerzálnost v bytě důležitá a efektivní.

Bez bílé barvy to není ono! Nezapomínejte do interiéru přidat bílou barvu, díky níž bydlení působí čistě, přirozeně a prostorně. Pestrou paletu barev můžete využít při výběru interiérových doplňků.

 

     moderná obývačka moderná obývačka

 

Naše rada: Pro optické zvětšení prostoru využijte sílu zrcadel. Jak na to? Vše potřebné o zrcadlech a jejich magických schopnostech se dočtete v článku: Kouzelný svět zrcadel v moderním interiéru.

Zařizování nového bydlení by mělo být příjemnou aktivitou, při které si plníte své sny a touhy. Pokud se budete řídit srdcem a inspirovat se našimi radami, budování bydlení bude pro vás malina.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku